Reklamsız Sözcü

Karaman’da 2 madenci toprağa verildi

Madenciler Kerim Haznedar ve İsa Gözbaşı’nın cenazeleri toprağa verildi.

android-time 14:02
Karaman’da 2 madenci toprağa verildi
Madenciler Kerim Haznedar ve İsa Gözbaşı’nın cenazeleri toprağa verildi.

Karaman’ın Ermenek ilçesi Pamuklu köyü yakınlarındaki maden ocağında meydana gelen kazada hayatını kaybeden madenciler Kerim Haznedar ve İsa Gözbaşı'nın cenazeleri toprağa verildi.

Kimlikleri DNA testi sonrası tespit edilen ve Aşağı Çağlar köyünde oturan madenciler Kerim Haznedar ve İsa Gözbaşı'nın cenaze namazları öğle namazına müteakip mezarlıkta hazırlanan alanda kılındı. Cenaze namazına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, askeri ve mülki erkan, madencilerin yakınları ile vatandaşlar katıldı. Bakanlar Yıldız ve Elvan, madenci yakınlarına sarılarak başsağlığı diledi.

Cenaze namazının ardından Türk bayrağına sarılı tabutlar mezarların başına getirildi. Bu sırada halasına evlatlık verildiği için soyadı farklı olan İsa Gözbaşı'nın öz annesi Hatice Tuncer mezara girerek, ‘Beni ondan önce gömün’ dedi. Ağıtlar yakan anne, yakınları tarafından güçlükle mezardan çıkarılarak uzaklaştırıldı. Cenazelerin defni sırasında fenalık geçiren madenci yakınlarına, sağlık görevlileri müdahale etti. (Cihan-AA)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:3608.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more