Akdoğan: Çözüm sürecinin temel şartı..!

Akdoğan, "Bizler Türkiye'de, vatan toprağında kesinlikle ameliyata müsaade etmeyiz. Çözüm süreci kararlılıkla devam ettirilecektir" dedi.

Akdoğan: Çözüm sürecinin temel şartı..!

Sultanahmet’te bulunan Türk Edebiyatı Vakfı’nda, “Bayrak Adam Osman Yüksel Serdengeçti” adlı belgeselin tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıya, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Emniyet Müdürü Selami Altınok, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaplan'dan Akdoğan'a: Dikkat edeceksiniz dilinize Kaplan'dan Akdoğan'a: Dikkat edeceksiniz dilinize

 

Toplantıda konuşan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Milletlerin tarihlerinde öyle isimler vardır ki, yaptıkları işlerin yankılarını zaman eskitemez. Kendilerine duyulan sevgi ve hayranlık kolay kolay azalmaz. Zaman geçtikçe onların değeri daha fazla bilinir. İşte onlardan biri de, fikir ve dava adamı Osman Yüksel Serdengeçti’dir. Gazeteci ve politikacı olarak geçirdiği hayatında, değerleri, inançları, ilkeleri uğrunda dimdik durmuş, örnek bir hayat sergilemiştir. Birçok insanın tahammül sınırlarını zorlayan şartlara rağmen, bir an bile geri adım atmadan düşüncesini dile getiren büyük bir dava adamından söz ediyoruz. Osman Yüksel Serdengeçti’yi anlatacak en iyi kelime, aslında, isminde geçiyor ‘Serdengeçti’… Hiçbir şey onu yolundan saptıramadı. Yani gerektiğinde serden geçmeyi bildi” dedi.

“Kendini mazur göstermeye çalışan..”

 

Akdoğan, şöyle devam etti:

“Son dönemde türlü türlü oyunların oynandığının farkındayız. Özellikle birtakım mahfillerden yapılan açıklamalar, ‘Kobani şöyle oldu, Afrin böyle oldu, orayı şununla birleştiririz’ diye. Bir lego oyunu oynadıklarını sanıyorlar. Bizler Türkiye’de, vatan toprağında kesinlikle ameliyata müsaade etmeyiz. Ne gerekiyorsa onu yaparız. Birileri, kimsenin görmediği sokaklarda toplanıp, yüzlerini kapayıp, ellerine bayraklar alıp tiyatro oynayabilirler. Bunu bir evcilik oyunu sanabilirler. Türk devleti ve Türk milleti bu oyunları sonuna kadar bozar. Ve bunlara müsaade etmez. Çözüm süreci kararlılıkla devam ettirilecektir. Ama bunun temel şartı, kamu düzeninin ve kamu güvenliğinin sağlanmasıdır. Bu konuda, güvenlikten taviz vermeden, hiçbir vatandaşımızı hiçbir örgüte ezdirmeden, herkesin hukukunu koruyacak şekilde bu süreçler de devam ettirilecektir.”

Atatürk ve CHP'ye hakarete para cezasıAtatürk ve CHP'ye hakarete para cezası

 

Konuşmaların ardından, Yalçın Akdoğan tarafından belgeselde emeği geçen kişilere tek tek plaket takdim edildi. Program, belgeselin gösterilmesiyle sona erdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...