Reklamsız Sözcü

Kestanepazarı’ndakiyle Pensilvanya aynı değil

Erdoğan’dan Cemaat yorumu:

07:09 -
Kestanepazarı’ndakiyle Pensilvanya aynı değil

Veli TOPRAK / SÖZCÜ

AKP'li 100'e yakın milletvekiliyle kahvaltıda bir araya gelen Başbakan Erdoğan, hem vekillerin sorularını yanıtladı hem de cemaatle ilgili yeni açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan'ın sözlerinden satır başları:

Gülen Cemaati: Gülen cemaatinin yöneticileri ile mensuplarını ayırmak gerektiğini söyleyen Erdoğan, “Bizim tabanla sorunumuz yok. Kestane pazarındaki (Gülen'in İzmir'de vaaz vererek meşhur olduğu yer) ile Pensilvanya'daki aynı değil” dedi.
Böcek iddiaları: Başbakan, evine böcek yerleştirilmesiyle ilgili de bilgi verdi. İki kişinin bu işi yaptığını anlatan Erdoğan, kimliklerini ve nereye çalıştıklarını söylemedi. Başbakan, “O iki kişi de şu anda yurt dışında. Biri casusluk yaptı, diğeri dinleme yaptı” diye konuştu.
Yedek vekil olmalı: TBMM'de sık sık yaşanan yoklama ve karar yeter sayısı krizine değinen Erdoğan, “İç tüzük değişikliği olsaydı, yedek vekillik hayata geçecekti. Çalışmalara katılmamayı alışkanlık haline getiren kişinin vekilliği düşmeli” dedi. Bunun üzerine bazı vekiller, “O zaman vekil öldürülür” diye karşı çıktı.
Köşk planı: Bir AKP'li vekil, “Halk bize soruyor. Erdoğan ne yapacak, Cumhurbaşkanı olacak mı? Sizden sonra parti ne olacak, kim yönetecek?” sorusunu yöneltti. Net cevap vermeyen Başbakan, partinin kurumsal yapısının oluştuğunu ve sıkıntı yaşanmayacağını söylemekle yetindi.
Yerel seçimler: Erdoğan, anket sonuçlarına göre partisinin oyunu koruduğunu belirtirken, 2009'da alınan yüzde 38.8'e yakın oyları bulunduğunu söyledi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 07:30 21.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more