Kızı hem Boğaziçili hem Erasmus yaptı

"Boğaziçi yıkılmalı, Erasmus Orgazmustur" gibi sözleriyle toplumun tepkisini çeken Yeni Şafak yazarının kızı hem Boğaziçili çıktı hem de Erasmus yapmış.

Kızı hem Boğaziçili hem Erasmus yaptı

“Çalışan kadın yuvasını dağıtıyor” diyen Ömer Tuğrul İnançer’in kızının üst düzey bir şirkette çalıştığının ortaya çıkmasının ardından, öğrenci değişim programı Erasmus’u “Orgasmus” sözüyle hedef alan Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan’un kızının Erasmus programıyla Paris’e gittiği ortaya çıktı. İnançer’in kızı gibi Kaplan’ın kızı da, babasının gerici görüşlerine karşı çıkıyor.

28 Eylül’de Yeni Şafak’ta yayınlanan yazısında Erasmus programına katılan üniversitelileri “Cinsellik peşinde koşturan ‘ahmaklar sürüsü” olarak nitelendiren Kaplan, “Erasmus’a bazı Avrupalı öğrenciler Orgasmus adı verirler” demişti.

Kızının nereye atandığı ortaya çıktıKızının nereye atandığı ortaya çıktı

Erasmus’u hedef almasının dışında Boğaziçi, ODTÜ ve Bilkent’in yıkılması gerektiğini yazması nedeniyle de büyük tepki çeken Kaplan’ın kızı E.K., İleri Haber’in haberine göre babasının sözlerinin aksine Boğaziçi Üniversitesi’nde okudu ve Erasmus programıyla Sorbonne Üniversitesi’nde öğrenimine devam etti.

Ömer Tuğrul İnançer'den komik savunmaÖmer Tuğrul İnançer’den komik savunma

Kaplan, Erasmus’u hedef alan yazısında şu satırlara yer vermişti:

“Erasmus kuşağı’ geliyor! Ülkesine, insanına, ruhköklerine yabanlaşmış, mankurtlaşmış ve ‘ahmaklaştırılan’ bir kuşak bu!

Erasmus’a bazı Avrupalı öğrenciler Orgasmus adı verirler.

Durum bu kadar vahim yani!

Erasmus projesi, eğitim projesi değil, yozlaşma, cinselliği putlaştırma, cinsellik peşinde koşturan ‘ahmaklar sürüsü’ yetiştirme projesidir!”

Kısacası Yusuf Kaplan’ın kızı da babasına rağmen okumayı, öğrenmeyi tercih etti.

İslamcı Camia’nın liderlerinin kızları babalarına rağmen kendi yollarında gidiyor.