‘Koalisyon çabaları var’

Başbakan Ahmet Davutoğlu, son günlerde perde arkasında birtakım koalisyon hesaplarının yapılmaya çalışıldığını söyledi.

‘Koalisyon çabaları var’

Davutoğlu, “Bakınız son dönemde olanlara, son dönemde yaşanan gelişmelere dikkatinizi çekmek istiyorum. Buradan herkesi uyarmak istiyorum. Birtakım perde gerisinde koalisyon çabaları var. Ne oldu? Milliyetçi Hareket Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisi birlikte tek parti dönemini savundular, bize karşı. Şimdi CHP ile HDP arasında birtakım görüşmelerden bahsediliyor ve Türkiye’de istikrarı, siyasi istikrarı, ekonomik istikrarı tehlikeye sokacak şekilde yeni siyaset dizaynı yapma çabaları var.” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin Kırklareli’ndeki İl Kongresi’nde konuşma yaptı. Konuşmasında AKP'nin 12 yıllık iktidarı süresinde Türkiye’nin ilerlediğini anlatan Davutoğlu, 2015 seçimleri öncesi muhalefet partilerini koalisyon hesapları yapmakla eleştirdi. Başbakan Davutoğlu şunları söyledi: “Bakınız son dönemde olanlara, son dönemde yaşanan gelişmelere dikkatinizi çekmek istiyorum. Buradan herkesi uyarmak istiyorum. Birtakım perde gerisinde koalisyon çabaları var. Ne oldu? Milliyetçi Hareket Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisi birlikte tek parti dönemini savundular, bize karşı. Şimdi CHP ile HDP arasında birtakım görüşmelerden bahsediliyor ve Türkiye’de istikrarı, siyasi istikrarı, ekonomik istikrarı tehlikeye sokacak şekilde yeni siyaset dizaynı yapma çabaları var. Buradan son 12 yıllık istikrar döneminde Türkiye'nin katettiği mesafeyi gören milletime sesleniyorum. Sakın ola ki 2015 seçimlerine girerken rehavet içine girmeyelim. Daha önce olduğu gibi 2007 seçimleri öncesinde cumhurbaşkanı seçimlerine ipotek koymaya çalıştıkları gibi daha sonra partimizi kapatarak Türkiye'yi istikrarsızlaştırmaya çalıştıkları gibi değişik vesayet arayışları ile darbe arayışları ile şimdi de 2015 seçimlerine giderken yeniden oyunlara girebilirler. Yeni siyaset dizaynı içine girebilirler. Bu dizayn arayışları içinde olanlar bilsinler ki geçmiş 12 yıl içinde milli irade bütün bu dizayn çabalarını durdurmuş ve ‘yeter söz de karar da milletin’ demiştir, yine öyle diyecektir.”
BALIKESİR’DE BAHÇELİ VE KILIÇDAROĞLU’NA ELEŞTİRİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Balıkesir il kongresinde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef almayı sürdürdü. Davutoğlu, “Bahçeli bize cevap verdi ama eksik verdi. Tunceli'ye gitti Valilik'te konuştu. Tuncelili'nin elini sıkamadan, gözüne bakamadan Tunceli'den ayrıldı. Gözüne baktıkları, onunla oraya giden partililerdi” dedi. Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyartine de değinen Davutoğlu, “Diyarbakır'da yeni koalisyonun haberini veriyor. Kobani'den hareketle Diyarbakır, Van, Bitlis sokaklarını, Gezi olaylarını bahane ederek İstanbul, Ankara, İzmir'i vandalizme boğanlar koalisyon yapmak istiyor. Bunun adı yıkım koalisyonu” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...