Reklamsız Sözcü

Kocasını Bakan’a şikayet etti

Uşak vali yardımcısı F.K' nin eşinden bakana “isyan” mektubu.

android-time 15:35
Kocasını Bakan’a şikayet etti
Uşak vali yardımcısı F.K' nin eşinden bakana “isyan” mektubu.

Cengiz ALDEMİR/Sozcu.com.tr

N.K 22 yıl evli kaldığı ve boşanma davası devam eden vali yardımcısı kocasının kendisine tahsis edilen devlet olanaklarını evlilik dışı ilişki yaşadığı kadınlara peşkeş çektiğini anlattı.

”Eşim beni yıllardır aldatıyor. Hem de bulunduğu makamın adını, aracını, şoförünü, lojmanı ve devletin kendisine tahsis ettiği olanakları kullanarak yapıyor.” Uşak Vali Yardımcısı F.K.'nin eşi N.K. kocasının kendini aldattığını ve bunları devletin imkanlarını kullanarak yaptığını,  kaleme aldığı 7 sayfalık bir şikayet mektubunda dile getirdi. Eşine boşanma davası açan N.K. şikayet dilekçesini  Ekim (2013) ayında Uşak Valisi'ne de (içişleri bakanlığı teftiş kuruluna gönderilmek üzere) teslim ettiğini ancak hiçbir işlem yapılmadığını öne sürdü.

Aralık 2012 tarihinde yazılan şikayet mektubunun bir bakanlıkta “evrak” bölümünde resmi kayıt altına alındığı ardından da içişleri bakanlığına gönderildiği ortaya çıktı.

N.K. şu anda Uşak vali yardımcılığı görevinde bulunan eşi ile 1990 yılında evlendiğini bir süre sonra eşinin kaçamaklar yapmaya başladığını anlattığı şikayet mektubunda şu iddiaları gündeme getirdi:

KAMU GÖREVİNİ HİÇE SAYIYOR

“Her görev yaptığı ilçede kaymakamlık etiketini ve bulunduğu makamı kullanarak birçok kadınla gayrimeşru ilişki yaşadı. Halen de kamu görevini hiçe sayarak gayri meşru ilişki yaşamaya devam etmektedir.

Eşim Erzincan Kemaliye'de görev yaparken  evlilik dışı ilişkisini aileme ve bana anlatıp kabul etmiş, aileme kredi borcunun ödenmesi durumunda ilişkisini bitireceğini söylemiştir. Kredi borcunu babam ödemiş ancak kısa süre sonra eski ilişkisine geri dönmüştür.

İki çocuğum hatırına sesimi çıkarmayıp sessiz kaldım, eşim bundan faydalanıp, birlikte olduğu kadını makam aracı ile Malatya'dan aldırtıp çocuklarımızla birlikte yaşadığımız konutun misafirhanesine  yerleştirmiştir. Bir hafta sonra da tekrar makam aracıyla kendisini bıraktırmıştır. Devletin kendisine tahsis ettiği imkanları gayri meşru ilişki yaşadığı kadınlara peşkeş çekmiştir.

BEYNİME KURŞUN SIKARIM

Tayinimiz Van Erciş'e çıktığında ise bu kez S.Ö isimli bayan ile ilişki yaşamıştır. Halen devam etmekte olan Uşak aile mahkemesindeki boşanma davamızda bu bayanla ilişkisine (telefon konuşmaları, mesajları)ait bilgiler dosyadadır.Van Erciş'teki 4 yılın ardından geçici görevli atandığı Aydın Koçarlı'da da bu kez C.K.A isimli bir bayan ile ilişkisi ortaya çıkmıştır. Bu ortaya çıkınca da “duyulması karşısında mesleki itibarını kaybedeceğini söyleyerek bu rezilliği göze alamam beynime kurşun sıkarım” şeklinde tehditte bulunmuştur.

Bu sırada eşimle aramızda çıkan tartışmada bana attığı tokat nedeniyle kulak zarım  patlamıştır. Aydın devlet hastanesinde tedavi olurken eşim olayın resmi kayıtlara geçmesine engel olmuştur.

O dönemde kaymakam olan eşim bir müteahhitle arkadaşlık kurmuş maddi ve manevi ilişkiler sarmalına dolanmıştır.

BAŞKASINA AİT HATLARI KULLANDI

Sonrasında eşim ev ile ilişiğini tamamen kesmiş evden ayrılmıştır. Kocam Aydın Koçarlı kaymakamıyken ihanetlerine bir yenisini daha eklemiştir.  Bu arada iki ay evi terk etmiş, Uşak vali yardımcısı makamına atandığında ise  bu ilişkiyi sürdürmüştür.  O dönemde sürekli aldığı izin ve raporlar resmi kayıtlardadır.

Çapkınlıkları ve evlilik dışı ilişkileri hayat tarzı haline getiren eşim  bir boşanma davasında delil olmasın diye başkası adına (müteahit arkadaşı) aldığı telefon hatlarını kullanmıştır.  Öyle ki otobüsle yaptığı seyahatlerde bile aynı kişinin adına bilet almıştır. Bunlarda mahkeme dosyasında sunulmuştur.

HALEN SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Yakın bir tarihte Uşak il özel idare lojmanlarındaki aile konutumuzu basmış hakaretler yağdırmış, silahımı alıp geliyorum diye tehdit etmiştir. Bu olayla ilgili Uşak cumhuriyet başsavcılığınca halen soruşturma yürütülmektedir.

Eşim derli toplu olmayan yaşantısı, içki ve gece hayatına düşkünlüğü, sürekli alışkanlık haline getirdiği çapkınlıkları dolayısıyla bulunduğu makama ve ailesine gerekli özeni göstermemektedir.”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:4020.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more