Kurtulmuş’a Papa protestosu!

Numan Kurtulmuş, Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Yeni Türkiye Semineri’nde konuşmak için kürsüye çıkarken protestoyla karşılaştı

Kurtulmuş’a Papa protestosu!

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneği tarafından Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen ‘Yeni Türkiye Semineri'nde konuşmak için kürsüye çıkarken ‘Mücahit Erbakan’ sloganları atan grubun protestosuyla karşılaştı.

Numan Kurtulmuş'tan Suriyeli açıklamasıNuman Kurtulmuş’tan Suriyeli açıklaması

 

Anadolu Gençlik Derneği üyesi oldukları belirtilen 8 kişilik grup adına sağ elini yumruk yapıp hava kaldırarak Kurtulmuş’a hitap eden kişi, “Papa Türkiye'ye gelmesin. Başbakan Yardımcımız olarak sizden ricamız, bunun engellenmesidir. Erbakan hocamızın yolu, papayı karşılama değil, papaya haddini bildirilme noktasıdır. Sizden rica ediyorum. Papa lütfen Türkiye'ye gelmesin” dedi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un konuşmaya başlamasıyla salondan ayrılan grup, polis tarafından salon dışında kimlik sorgulamasından geçirilip ünivesite dışına çıkartıldı.

Kurtulmuş: 'Firavunlaşmayacağız'Kurtulmuş: ‘Firavunlaşmayacağız’

 

BAŞBAKAN YARDIMCISI KURTULMUŞ: YENİ TÜRKİYE, 3'ÜNCÜ TÜRK MEDENİYETİNİN BAŞLANGICIDIR

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bir dizi ziyaret ve temel atma töreni için geldiği Kayseri'de Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi'nde Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneği'nin (KİMDER) düzenlediği ‘Yeni Türkiye Seminerleri'nin birincisine katıldı. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada, “Eski Türkiye'de devlet milletinden çekiniyordu. Yeni Türkiye, 3'üncü Türk medeniyetinin başlangıcıdır” dedi.

''Kobani'den gelenlerin sayısı 60 bini aştı''”Kobani’den gelenlerin sayısı 60 bini aştı”

 

Sabancı Kültür Merkezi Toplantı Salonu'nda düzenlenen ‘Yeni Türkiye Semineri'ne, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, eşi Sevgi Kurtulmuş ile Vali Orhan Düzgün, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Cahid Özden, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, KİMDER Başkanı Seyit Halil Yüzgeç ve dernek üyesi imam hatip mezunları davetliler katıldı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, seminerde yaptığı konuşmada, “Eski Türkiye'de devlet milletinden çekiniyordu. Kimisinin başörtüsünden etnik yapısından korkuyordu. Allah'a çok şükür bu anlamda Türkiye geride bırakmış olduğu kısa tarih içinde karanlık günleri geride bıraktı. Türkiye de 18 yıl ‘Tanrı uludur' diye ezan yerine bu ses dinletildi. Çok şükür TRT'den Türk Halk Müziği'nin yasaklandığı dönemler geride kaldı. 18-20 yaşındaki genç kızların baş örtülü olduğu için üniversite kapılarından geri çevrildiği günler geride kaldı. Türkiye bunları yaşadı, geride. Devleti ve milletiyle barışma noktasında önemli adımlar attı. Camileri ahır yapan, samanlık yapan ve depo haline getiren Cumhuriyet Halk Partisi'nden, genel merkezine mescid açan bir Cumhuriyet Halk Partisi'ne dönülmüştür. Bu çok önemlidir. Eski Türkiye'de apoletli görünür vesayet vardı. Türkiye'de darbeler oldu. Adnan Menderes idam sehpasına gönderildi. Rahmetli Erbakan koltuğundan edildi. Görünmeyen vesayet odakları ve düzenleri olduğunu da gördük. Yeni Türkiye yeni bir ortadoğunun yeni bir dünyanın başlangıcıdır. 3'üncü Türk medeniyetinin başlangıcıdır” dedi.

Bedelli için yeni açıklamaBedelli için yeni açıklama

 

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’a, konuşmasının ardından Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur tarafından hattat Hüseyin Akbaş tarafından yapılan hat tablo, KİMDER Başkanı Seyit Halil Yüzgeç tarafından plaket verildi.

Numan Kurtulmuş'u kızdıran soruNuman Kurtulmuş’u kızdıran soru

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...