Lösemili çocuklar CHP Grubu’nda

CHP Grup Başkanvekili Gök, LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver ile lösemili çocuklar ve ailelerini kabul etti.

Lösemili çocuklar CHP Grubu’nda

Çalışmaları hakkında bilgi veren LÖSEV Genel Koordinatörü Ünver, vakıf olarak yaptırdıkları “Onkoloji Kenti”nin inşatını tamamladıklarını belirterek, açılış için Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat beklediklerini söyledi.

LÖSEV’in bağışlarla ayakta durduğunu dile getiren Ünver, vergi yükü altında zorlandıklarını, kamu yararına hizmet veren vakıf olarak, vakfın tüm vergilerden muaf olmasını istedi. Ünver, “Hep birlikte lösemi canavarına dur diyelim, kansere geçit vermeyelim” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Gök ise Türkiye’nin en saygın, insani, yaşamsal kuruluşlarından, sivil toplumun iradesiyle kurulan LÖSEV’in ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Siyasetçi olarak amaçlarının insanı, sağlıkla yaşatmak olduğunu belirten Gök, “Türkiye’deki nesillerin, hastalıklardan arınmış, çocuklarımızın koşacağı, spor yapacağı, okullarından mahrum kalmayacağı, bu hastalıklardan kurtulmuş şekilde, ülkeyi önümüzdeki yıllara hazırlamayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

LÖSEV’in kamuoyunun çok ilgiyle takip ettiği bir kuruluş olduğunu belirten Gök, lösemi hastalığına yakalananlara büyük bir sorumluluk bilinciyle hizmetler verdiğini anlattı.

Gök, LÖSEV’in yapacağı hastanede çocukların daha iyi şartlarda hastalıklarını yeneceğini, arkadaşları gibi sokaklarda top oynayıp, parklarda oyunlar oynayacağını, sokaklarda aileleriyle el ele yürüyeceğini söyledi.

Kamu kaynaklarını iyi kullandıkları takdirde Türkiye’de yapılamayacak hiçbir şeyin bulunmadığını vurgulayan Gök, “İdarecilere düşen görev bu kaynakları iyi kullanmaktır” dedi.

Gök, lösemili çocuklarla birlikte, “Bir tuğlada siz koyun” çağrısında bulunarak, vatandaşları LÖSEV’in yanında yer almaya ve katkı vermeye çağırdı.

AA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...