Sözcü Plus Giriş

Madenci eşinden bakanlara tepki

Bakanlar yemek sonrası çadırdan ayrılırken, eşi madende mahsur kalan bir kadın tepki gösterdi.

Güncellenme: 23:36, 01/11/2014
Madenci eşinden bakanlara tepki

Karaman'ın Ermenek İlçesi’ne bağlı Pamuklu Köyü yakınlarındaki su baskını sonucu kömür madeninde mahsur kalan 18 işçiyi kurtarma çalışmalarına gün boyunca devam edildi.

Madenin girişinin üst bölümünki tepede toplanan madencilerin yakınları çalışmaları uzaktan izledi.

Madenin içerisinde çalışmalar sonrası çıkarılan malzemeler kepçe ile Ermenek Belediyesi'ne ait kamyona yüklenerek sahadan uzaklaştırıldı.

 

Kısa süre sonra bölgeye gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de çalışmaların yapıldığı sahada incelemelerde bulundu. Öğle saatlerinde maden alanına gelen bakanlar, madende mahsur kalan işçilerin yakınlarıyla birlikte yemek yedi.

 

Bakanlar yemek sonrası çadırdan ayrılırken, eşi madende mahsur kalan bir kadın tepki gösterdi. Bakan Yıldız'a yaklaşmak isteyen kadın yakınları tarafından engellenirken, “Bu işçiler haklarını arayamadı. Onların yerine ben arayacağım. Bakanlar bana ‘Çalışıyoruz’ diye söz verdi. Hani nerede? Çalışanlar orada, işte yerin altında. O mühendisi dün yukarda yakalayıp dövmüşler. O mühendisin yakasına yapışıp neden bana getirmediler. Ben onun dersini verirdim” diye bağırdı.

 

Tepki gösteren kadın yakınları tarafından uzaklaştırıldı.

Yayınlanma Tarihi:23:23,