Reklamsız Sözcü

Meclis’teki haraç skandalında ikinci perde

Maaşından 400 liralık kesintiyi kabul etmeyen danışmanı istifa edince, vekil, makam aracının 800 liralık taksidinin hepsini sekreterinden kesmeye kalktı.

android-time 08:44
Meclis’teki haraç skandalında ikinci perde
Maaşından 400 liralık kesintiyi kabul etmeyen danışmanı istifa edince, vekil, makam aracının 800 liralık taksidinin hepsini sekreterinden kesmeye kalktı.

Soma ve Ermenek'te maden faciasına yol açan “dayıbaşı” sistemini, Meclis'te uygulayan AKP'li vekil, bir hamle daha yaptı. Maaşından 400 liralık kesintiyi kabul etmeyen danışmanı istifa edince, vekil makam aracının 800 liralık taksidinin hepsini sekreterinden kesmeye kalktı.

TBMM'de yaşanan “dayıbaşı” skandalı büyüyor. Makam arabasının taksitlerini ödemek için havuz oluşturan AKP'li milletvekilinin, bir danışmanını işten atması üzerine, taksitlerinin tamamını ikinci danışmandan talep ettiği ortaya çıktı. Bu gelişme üzerine ikinci danışmanın işten ayrıldığı belirlendi. Makam arabası için havuz oluşturan vekil ise, konuyla ilgili açıklama yapmayacağını bildirdi.

Taraf gazetesinden Hüseyin Özay’ın haberine göre; Meclis'teki dayıbaşı skandalı büyük yankı uyandırdı. Birçok milletvekili, makam arabası için havuz oluşturan AKP'li kadın milletvekilinin kim olduğunu araştırırken, havuzla ilgili olarak da yeni bilgiler ortaya çıktı. Buna göre, AKP'li kadın milletvekili, makam aracının taksitlerini ödemek için oluşturduğu 800 liralık havuzun, 400 lirasını S.K.'dan, 400 lirasını da ikinci danışman D.B.B.'den istedi. S.K. bir süre sonra vekil için yaptığı ödemede dekontun açıklama kısmına, “… plakalı aracın kredisi için benden istediğiniz para” diye yazdırdı. Söz konusu dekontun açıklama kısmından haberdar olan vekil de, kıyameti kopardı.

TAMAMINI İSTEDİ

Bunun üzerine vekil, danışman S.K'yı işten attı. S.K da vekil hakkında işe dönüş, hakaret ve tazminat taleplerini içeren dava açtı. Dava halen sürerken, vekil makam aracı için taksitlerini diğer danışmanına ödetmeye devam etti.

Milletvekili, bu sefer danışmanı D.B.B.'den taksit parasının tamamını istedi. Bir süre iki taksiti birden ödeyen ikinci danışman da duruma daha fazla dayanamadı ve işten ayrıldı. Milletvekili, her iki danışmanın yerine yeni danışmanlar aldı. Söz konusu danışmanların da havuza katkı sağlayıp sağlamadığı ise bilinmiyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more