Sözcü Plus Giriş

Mehmet Ayvalıtaş için sokaklara döküldüler

Gezi olayları sırasında yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş’ın bugün görülen ikinci duruşması 21 Mayıs Çarşamba gününe ertelendi.

22:37 -
Mehmet Ayvalıtaş için sokaklara döküldüler

Davaya destek için adliye önüne gelen kitleye polis biber gazı, ses bombası ve plastik mermiyle müdahale etti. Dışarıda yaşanan olayın duruşma salonunda duyulmasının ardından mahkeme heyeti duruşmaya ara verdi. Mahkeme heyeti verilen aranın ardından duruşmanın 21 Mayıs Çarşamba gününe ertelendiğini açıkladı. Bu kararın açıklanmasının salonda hareketlilik yaşandı. Salondakiler kararı tepkiyle karşıladı.

Karara tepki gösterenler davanın ardından Kadıköy'de adalet yürüyüşü başlattı.

Yürüyüş’e destek veren KızılAslan taraftar grubu Boğa heykelinin yanında Mehmet için yazdıkları şarkıyı söyledi. Kadıköy’de  Boğa'dan yürüyüşe başlayan direnişçiler oturma eylemi yaptı. Direnişçiler “Hepimiz Mehmet'iz öldürmekle bitmeyiz” sloganlarıyla yürüdü.

POLİS MÜDAHALE ETTİ
Mehmet Ayvalıtaş Parkı'nda eylemin son bulmasının ardından Altıyol'a yürüyen bir grup direnişçiye boğa heykelinin önünde polis ekipleri saldırdı. Polis bir yandan TOMA ile tazyikli su sıkarken, basının görüntü almasını da engellemeye çalıştı. Eylemciler müdahale görüntülerini Twitter’dan paylaştı.

İşe o kareler:

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 23:22 05.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more