Sözcü Plus Giriş

Meşaleli Sırplara tekbirli saldırı

Galatasaray-Kızılyıldız maçı öncesinde çıkan olaylarda Marko İvkoviç kalbinden bıçaklanarak yaşamını yitirdi. Olay amatör kameraya yansıdı.

10:52 -
Meşaleli Sırplara tekbirli saldırı

İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Galatasaray ile Kızılyıldız Telekom basketbol takımları arasında oynanan Euroleague karşılaşması öncesi; salona tekbirlerle gelen Galatasaray'lı taraftarlar ile Sırp taraftarlar arasında çıkan kavga 25 yaşındaki sırp taraftar Marko İvkoviç ‘in ölümüne sebep oldu.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nun önünde yaşanan olayda Marko İvkoviç adlı 25 yaşındaki bir Sırp taraftar kalbinden bıçaklanarak hayatını kaybetti. Sırbistan'ın İstanbul Başkonsolosu Zoran Markoviç, olay nedeniyle şoka uğradığını ifade ederken, güvenlik konusunda olay öncesi uyarılarda bulunduklarını kaydetti. Sırp taraftarların Türkiye'den bir an önce çıkarılması için çabaladıklarını söyleyen Markoviç, “Türk doktorların taraftarın hayatını kurtarmak için aslanlar gibi mücadele etti” ifadelerini kullandı.

HOLİGANLIKLARIYLA TANINAN ‘DELİJE’ GRUBU ÜYELERİ

Tekbir getiren bir grup Galatasaray taraftarı, Kızılyıldızlı Sırplar'ın üzerine yürürken polis olayları yatıştırmaya çalışıyor. Sultanahmet'te kaldıkları otelden Abdi İpekçi'ye kadar gelen Sırp taraftarlar Avrupa'da holiganlıklarıyla tanınan ‘Delije' grubu üyesi fanatik taraftarlar olarak tanınıyor. Delije üyleleri meşalelerle marşlar söyleyerek kuyrukta bilet almak isteyenlerin üzerine yürüdü.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:55 22.11.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more