Sözcü Plus Giriş

Mihraç Ural öldü mü?

'Acilciler' adlı terör örgütü lideri 57 yaşındaki Mihraç Ural'ın, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) üyelerinin açtığı ateşte öldüğü iddiaları güçleniyor.

14:13 -
Mihraç Ural öldü mü?

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde 52 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırının planlayıcısı olduğu anlaşılan ve Hatay’a sınır olan Lazkiye’de yaşayan ‘Acilciler’ adlı terör örgütü lideri 57 yaşındaki Mihraç Ural‘ın, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) üyelerinin açtığı ateşte öldüğü iddiaları güçleniyor.

Cuma günü ÖSO üyelerinin Suriye’nin Keseb Sınır Kapısı’nı almak için rejim askerleri ile ÖSO askerleri arasında çıkan çatışmada Mihraç Ural’ın rejim askerlerine destek verdiği ve bu sırada 3 adamıyla birlikte öldüğü öne sürülürken, bu iddia ÖSO üyeleri arasında sevinçle karşılandı.

Türkiye sınırına yakın bir bölgede Suriye rejimi tarafından korunarak yaşayan Mihraç Ural’ın adı en son Reyhanlı’da 52 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıların planlayıcısı olduğu iddiasıyla gündeme gelmişti. Hatay doğumlu olan Ural’ın örgütünün Reyhanlı patlamasına kadar, Türkiye’de son dönemde bilinen bir eylemi bulunmuyordu. (DHA)

Son güncelleme: 15:39 25.03.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more