Reklamsız Sözcü

Nihat Özdemir ifade verdi

"25 Aralık" soruşturması kapsamında işadamı Nihat Özdemir ifade verdi.

15:27 -
Nihat Özdemir ifade verdi

“25 Aralık” soruşturması kapsamında işadamı Nihat Özdemir ifade verdi. Söz konusu soruşturma kapsamında IC Holding’in patronu İbrahim Çeçen’de dün ifade vermişti. Daha önce de iş adamları Mehmet Cengiz, Cemal Kalyoncu ve Avni Çelik'in ifadesi alınmıştı.

Şüpheli iş adamlarının adliyeye normal vatandaş veya şüphelilerin girdiği kapılar yerine protokol kapısından girip çıkması dikkat çekti. Nihat Özdemir’in çıktığı sırada adliye dışında görüntü almak isteyen basın mensubuna güvenlikçiler müdahale etti. Fiziki müdahalede bulunan güvenlik görevlileri ile muhabir arasında arbede yaşandı. Görevlilerin daha önce de görüntü çekilen yerde bu kez görüntü alınmasını zor kullanarak engellemesi dikkat çekti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da şüpheli olduğu dosyada çok sayıda iş adamının da ismi geçiyor. Soruşturmada 25 Aralık'ta gözaltı ve arama kararları uygulanmayınca, önce savcılar değiştirilmiş daha sonra da şüpheliler yeni savcılar tarafından davetiye yöntemiyle adliyeye çağırılmıştı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:22 18.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more