Reklamsız Sözcü

AKP’den o anket için ilk açıklama

Bekir Bozdağ, "Kim ne tür anket ortaya koyarsa koysun, en son sözü millet söyleyecektir. Anketlerle yönlendirmeye ihtiyacımız yok. Çünkü milletle el eleyiz" dedi.

android-time 17:32
AKP’den o anket için ilk açıklama
Bekir Bozdağ, "Kim ne tür anket ortaya koyarsa koysun, en son sözü millet söyleyecektir. Anketlerle yönlendirmeye ihtiyacımız yok. Çünkü milletle el eleyiz" dedi.

AKP Yozgat İl teşkilatı tarafından düzenlenen yerel seçim konulu değerlendirme toplantısına katılmak üzere Yozgat'a gelen Bakan Bozdağ, yerel seçimler öncesi yapılan anketler konusunda açıklama yaptı. Bozdağ, manipülasyon içeren pek çok değerlendirme olduğunu belirterek, “Seçim yaklaştıkça anketler çok olur. Yani bu anketlerin doğrusu, eğrisi rekabet halinde olur. Ama en doğru anket, her zaman milletin gönlünde olandır ve sandıkta ortaya çıkan sonuçtur” dedi.

SANDIK TEKZİP EDER

Gazetelerde Türkiye ile Yozgat ile ilgili her zaman manşetler atıldığını belirten Bozdağ, “Ama sandık her defasında onu tekzip eder. Yani Yozgatlı sandıkta bu manada tekzibi sever. Türk milleti de sever. Baktığımızda hep doğru kararlar verir. Onun için ben anketler neyi gösterir bilmem. Ama benim gördüğüm, Türkiye'nin birinci partisi AKP'dir. Halkın gönlünde en fazla yer tutan parti yine AKP'dir. Milletimizin desteği ile duası ile 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Yozgat dahil Türkiye'nin pek çok yerleşim yerinde başarıyı göğüsleyecek partide yine AKP'dir.

Öbür türlü değerlendirmelere baktığımızda manipülasyon içeren pek çok değerlendirme görüyorsunuz. Yönlendirme anketleri çıkıyor, başka tür anketler çıkıyor. Onun için kim ne tür anket ortaya koyarsa koysun, en son sözü millet söyleyecektir. Biz milletimize güveniyoruz, inanıyoruz. O yüzden de bir sıkıntımız yok. Anketlerle yönlendirmeye ihtiyacımız yok, çünkü milletle el eleyiz” dedi. Bozdağ, konuşmasının ardından AKP Yozgat İl teşkilatında basına kapalı düzenlenen seçim öncesi değerlendirme toplantısına katıldı.

DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 17:3507.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more