Reklamsız Sözcü

Patlamadan yürüyerek çıktılar ama…

Taksim'deki patlamadan sonra yaşadıkları şokla vücutlarındaki yanıklara rağmen sokağa fırlayan yürüyerek ambulansa binen sanatçı çiftin Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi'ndeki tedavileri sürüyor.

android-time 19:47
Patlamadan yürüyerek çıktılar ama…
Taksim'deki patlamadan sonra yaşadıkları şokla vücutlarındaki yanıklara rağmen sokağa fırlayan yürüyerek ambulansa binen sanatçı çiftin Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi'ndeki tedavileri sürüyor.

Taksim’deki patlamadan sonra yaşadıkları şokla vücutlarındaki yanıklara rağmen sokağa fırlayan yürüyerek ambulansa binan sanatçı çiftin Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’ndeki tedavileri sürüyor. Ancak patlamanın şokuyla ağzında sigara yürüyerek ambulansa binen 33 yaşındaki heykeltraş Caner Karakaş’ın hayati tehlikesi devam ediyor.

Yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olarak tutulan Karakaş’ın geçen yıl ‘yakılan heykeller’ adında sergi açması ise sevenlerinin ‘yakılan heykeller de heykellerini yaktı. Şimdi ise kendi yandı’ yorumlarına neden oldu.

Caner Karakaş’ın kendisi gibi sanatçı olan eşi Emel Karakaş ise normal servise alındı. Patlamanın olduğunda bir aylık hamile olduğunu sanan Emel Karakaş’ın hastanedeki tedavisinde bebeğine zarar gelmemesi için ilk başta ilaçlı tedaviyi reddettiği, ancak yapılan testler sonucunda hamile olmadığı anlaşılınca ilaçlı tedaviye yanıt verdiği öğrenildi.

Vücudundaki ağır yanıklara rağmen hamile olduğunu sandığı için tedaviyi reddeden genç kadının bu durumu ‘anne yüreği’ olarak yorumlandı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sanatçı çiftin sağlık durumu ile ilgili hastaneden bilgi istediği öğrenildi.

ÖNCE HEYKELLERİ YANDI
Taksim Kazancı Yokuşu, önceki gün savaş alanına döndü. 9 kişinin yaralandığı olayda çok geçmeden patlamanın bodrum katta sanat atölyesi bulunan heykeltraş Caner Karakaş’ın atölyesinde meydana geldiği anlaşıldı. Karakaş akıllara yaşadığı şokla vücudundaki yaralara rağmen elinde sigara ile ambulansa binmesi ile kazındı.

Fakat yanık zaman geçtikçe vücutta ilerleyen bir yapıya sahip olduğu için kolları, sırtı ve gövdesindeki ağır yanıklar bulunan sanatçının yanık tüm vücuduna yayıldı. Karakaş, yoğun bakım ünitesine alındı. Şu anda solunum cihazına bağlı olarak yaşatılıyor.

Geçen yıl yakılan heykeller adında bir sergi açan yetenekli heykeltaraşın, yanık nedeniyle yaşam savaşı vermesi sevenlerini üzdü. Serginin tanıtımını ” Ateşin surlarında meşalaler yakıldı heykellere; vuruldu şehirlere , soluksuz kaldım. Kendine çekildi bütün sokaklar ; gölgeler orada kaldı… ” diye tanıtan Karakaş, Erzurum’da doğdu.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümü’nden derece ile mezun oldu. İstanbul Çağdaş Sanatlar Müzesi ( MSGSÜ Devlet Resim- Heykel Müzesi )’nde uzman heykeltraş olarak görev yaptı. Kişisel sergilerinin yanı sıra birçok yerel ve uluslararası karma sergilerde yer aldı.2008 yılında Sütçü İmam Üniversitesi, Resim ve Heykel Yarışması, 3 oldu. 2011 yılında Sakıp Sabancı Vakfı Ödülü’ne layık görüldü.

EŞİNİN HAMİLE OLDUĞUNU SANIYOR
Patlamada eşi gibi yaralanan Emel Karakaş’ın durumunun ise daha iyiye gittiği öğrenildi. Yüz ve kollarında yanıklar bulunan Emel Karakaş’ın tedavisi sürüyor. İlk başta hamile olduğunu sandığı için tedaviyi reddeden Karakaş’ın yapılan testler sonucunda hamile olmadığı anlaşılınca, uygulanan tedaviye yanıt verdiği öğrenildi. Caner Karakaş ise henüz baba olmayacağından habersiz, yaşam savaşı veriyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more