PKK’lılar belediye kepçesiyle hendek kazdı

Mardin Valiliği, Nusaybin İlçesi'nde PKK'lıların belediye kepçesiyle, bazı mahallelerde hendek açtığını açıkladı.

PKK’lılar belediye kepçesiyle hendek kazdı

Mardin Valiliği, Nusaybin’in Kışla Mahallesi Bostancı Sokak üzerindeki Hacılar Mezarlığı önünde belediyeye ait kepçe ile hendek kazdığı ihbarı üzerine bölgeye giden güvenlik görevlilerine 25-30 kişilik grubun havai fişekli saldırıda bulunduğunu, saldırganların gazlı müdahaleyle dağıtıldığını açıkladı.

Mardin'de olaylar çıktı: 1 ölü, 6 yaralıMardin’de olaylar çıktı: 1 ölü, 6 yaralı

Açıklamada, grubun dağıtılmasından sonra Hacılar Mezarlığı ile Önder Caddesi’nin keşistiği bölgede hendekler bulunduğu tespit edildiği belirterek, şöyle denildi: ‘Çukurlar ile ilgili yapılan araştırmalar esnasında Nusaybin İlçesi, Moryakup Mahallesi Cumhuriyet Meydanı üzerinde bulunan İlçe Tarım Müdürlüğü önüne bir kepçenin park ettiğinin anlaşılması üzerine söz konusu çukurların bu kepçe ile kazılmış olduğu kanaatine varılmıştır.

Hendek kazıp yol kesen PKK'lılar, polisle çatıştı!Hendek kazıp yol kesen PKK’lılar, polisle çatıştı!

Görevlilerimiz kepçenin yanına giderek 40 yaşındaki H.E., isimli şahıs ile yapılan görüşme neticesinde, söz konusu kepçenin Nusaybin Belediyesi’ne ait olduğunu, ilçemiz Kışla Mahallesi Bostancı Sokak üzerinde bulunan çukurları mezar kazmak için Hacılar (Kanika) Mezarlığına gittiği sırada yüzleri kapalı ellerinde molotof kokteyli bulunan 5-6 şahsın tehdit ederek zorla kazdırdığını, ancak konu ile ilgili olarak polislere bilgi vermediğini beyan etmesi üzerine de kepçe operatörü H.E. isimli şahıs görevlilerimizce refakate alınmıştır.

Oralarda devlet var mı!Oralarda devlet var mı!

Kazılan çukurları kapatmak üzere seyir halinde iken ara sokaklardan görevlilerimize ve araçlarına yönelik havai fişekli saldırılarda bulunulmuş, görevlilerimiz tarafından yapılan gazlı müdahaleler ile şahıslar dağıtılmış, çukurlar kapatıldıktan sonra H.E. isimli şahıs hakkında tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte tutuklanarak, Mardin E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne teslim edilmiştir.’

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...