Postacılardan Gökçek’e protesto

EGO otobüslerine biniş kartları iptal edilen postacılar eylem yaptı.

Postacılardan Gökçek’e protesto

EGO otobüslerinde serbest biniş kartlarının iptal edilmesine tepki gösteren postacılar, mektupları güvercinlerin ayaklarına bağlayarak Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e ulaştırılması için uçurdular.

Melih Gökçek'ten şimdi de asfalt parasıMelih Gökçek’ten şimdi de asfalt parası

Kızılay YKM önünde toplanan postacılar adına basın açıklamasını okuyan Bağımsız Haber-Sen Genel Başkan Yardımcısı Turabi Akgül, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından postacıların posta dağıtırken belediye otobüslerinde kullandıklar serbest biniş kartlarının iptal edildiğini belirtti. Serbest giriş kartlarının iptal edilmesi sebebiyle biniş kartlarını kullanamadıklarını dile getiren Akgül, “Kullandığımız kartlar kaçak durumuna düştüğü için bindiğimiz otobüslerde ‘kara liste' şeklinde bir ses ile karşılaşıyoruz. Belediyenin bu uygulaması hukuksuzdur” dedi.

– “GÖKÇEK'E MEKTUPLAR POSTA GÜVERCİNİ İLE GÖNDERİLDİ”-
174 yıl boyunca PTT'de çalışan postacıların zamanın gereklerine göre, atla, eşekle, bisikletle olmak üzere çeşitli yollarla posta dağıtımı yaptığını belirten Akgül, “Bizler bugün buraya Ankara Büyükşehir Belediyesine gönderilen mektupları tam 60 yıl önceki gibi eşekle gönderecektik. Ancak serbest biniş kartlarımızı iptal eden UKOME, EGO otobüslerinden sonra bizi kendi eşeğimizden de indirdi. Bizler tam 60 yıl önceki gibi postalarımızı eşekle dağıtacaktık ancak bunu da engellenmesi üzerine tam 150 yıl önceki gibi, en son Sultan Abdulhamit'in kullandığı gibi Sayın Gökçek'in mektuplarını posta güvercinleri ile gönderiyoruz” diye konuştu.

Açıklama sonrası, postacılar mektupları güvercinlerin ayaklarına bağlayarak Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e ulaştırılması için uçurdular.(ANKA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...