Rize’de plakalar için RTE mücadelesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketi Rize'de, araçlara "RT plakası takılması" tartışması başladı.

Rize’de plakalar için RTE mücadelesi!

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’nin Güneysu İlçesi’nde araçlara uzun uğraşlar sonucu ‘RT’ harf gruplu plaka verilmeye başlandı. İlçe şimdi de, plaka harflerinin RTE olması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan destek bekliyor.

‘RT’ İÇİN MÜCADELE VERİLDİ!

Rize İl Trafik Komisyonu, harf sıralamasına göre ilçe plakalarına  ‘NA’ harflerinin verileceğini açıklayınca, ilçe Şoförler ve Otomobilciler Odası karşı çıktı. Oda yetkilileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adından esinlenerek, ‘RT’ harf grubunun verilmesini istedi.

Plaka mevzuatı gereği yaşanan sorun bir süre sonra ‘aşıldı’ ve ilçede araç plakalarında ‘RT’ harflerinin kullanımasını izin verildi.

Güneysu Şoförler ve Otomobilciler Odası dünden itibaren ‘RT’ harf gruplu plaka vermeye başladı. İlk gün 10 kişi plakasını ‘RT’ olarak değiştirdi.

53 RT 001 nolu plaka ise AKP Güneysu İlçe Başkanlığına verildi. Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Fırat’ın elinden plakasını alan AKP Güneysu İlçe Başkanı Akif Karslı, plakanın ilçe başkanlığınca kullanılan otomobile takılacağını açıkladı.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN RT’ Yİ ‘RTE’ YAPMASINI BEKLİYORUZ

Güneysu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Fırat, ilçede plaka tescili için çok uğraş verdiklerini belirterek, bu hizmeti ilçeye kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi olması nedeniyle isminin baş harfleri olan RT plakasını istediklerini anlatan Fırat, “Bize ‘NA’ harf grubunu vermek istediler ama kabul etmedik. ‘RT’ harflerini almak için girişimde bulunduk. Bazı güçlüklerle karşılaştık ama sonunda istediğimizi aldık. Şimdi de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan, RT’nin yanına ‘E’ nin de eklenmesini ve harf grubunun ‘RTE’ olmasını istiyoruz” dedi.

“RT PLAKASINA BÜYÜK RAĞBET VAR”

İlk günde 10 kişiye plaka verdiklerini ifade eden Fırat, ” 53 RT 001 plakasını AKP Güneysu İlçe Başkanlığının aracına verdik. 53 RT 053 plakasını ben aldım. İlçe dışındakiler ikametgahını buraya alırsa veya aracı satış yoluyla ilçemiz noterinde tescil ederse RT plakası alabilir” diye konuştu. (DHA)

Erdoğan'a şiir yazdı, lojmanı kaptı!Erdoğan’a şiir yazdı, lojmanı kaptı!
AKP şimdi de 'maden havuzu' kuruyorAKP şimdi de ‘maden havuzu’ kuruyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...