Sanatçılardan Bakanlığa tepki!

Adana'da tiyatrocu ve sanatçılar, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bazı kapatma girişimlerinden dolayı tepki gösterdiler...

Sanatçılardan Bakanlığa tepki!

Adana’da tiyatrocu ve sanatçılar, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan; Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi ile Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne yönelik kapatma girişimleri olduğunu belirterek tepki gösterdi.

Validebağ'da oturma eylemiValidebağ’da oturma eylemi

 

Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi önündeki Atatürk Anıtı önünde toplanan grup adına açıklama yapan tiyatro sanatçısı Sema Öner Kelav, orkestra ve topluluklarının sanat icra ettiği operet sahnesinin kapatıldığını, bazı sahnelerin de kapatılmaya çalışıldığını söyledi. Kelav, “Kültür, sanat evleri ve buralarda icra edilen sanatlar bir ülkenin uygarlık düzeyinin göstergesidir. Sanatın özgür olmasını ve tüm halkımıza yaraşır bir niteliğe ulaşmasını savunan sanat emekçilerinin bu yıkıma boyun eğmesi düşünülemez. Tüm sanat severlere sesleniyoruz; sesinizi sesimize ekleyin. Kültür, sanat yuvalarının yok edilmesine, sanatın tutsaklaştırılmasına seyirci kalmayın” dedi. Yapılan açıklamanın ardından grup dağıldı.

Validebağ için süpürgeli eylemValidebağ için süpürgeli eylem
O ağaçlarla İstanbul'da eylemO ağaçlarla İstanbul’da eylem

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...