Reklamsız Sözcü

Sarıgül ve Aylin Kotil Beyoğlu’nda

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Aylin Kotil'le birlikte vatandaşları selamladı

15:05 -
Sarıgül ve Aylin Kotil Beyoğlu’nda

Mustafa Sarıgül ve CHP’nin Beyoğlu adayı Aylin Kotil saat 13:00’da Kasımpaşa’da seçim koordinasyon merkezi açılışına katıldı. İkilinin katıldığı açılışa İstanbullu vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Sık sık seçim otobüsünün yolunu kesen vatandaşlar, Sarıgül ve Kotil’e sevgi gösterilerinde bulundu.

AKP VE CHP’LİLER ARASINDA KAVGA ÇIKTI

Kasımpaşa’da Mustafa Sarıgül’ün de katılacağı seçim koordinasyon merkezi açılışı öncesi CHP’liler ile AKP’liler arasında kavga çıktı. “Laf atma” nedeniyle çıktığı belirtilen kavgada partililer arasındaki bazı kişiler birbirine girdi. Kavga araya giren diğer partililer tarafından ayrıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kasımpaşa Kızılay Meydanı'nda açılış öncesinde AKP’li bir grup ile yaşanan gerginlik nedeniyle konuşmasını cadde üzerinde yaptı.

Sarıgül'ün konuşması seçim koordinasyon merkezinin bulunduğu Bülent Demir Caddesi üzerine alındı. CHP'lilerin meydandan caddeye geçişi sırasında polis, AKP standı önünde barikat kurdu. AKP’li grup sık sık ‘Recep Tayyip Erdoğan' şeklinde sloganlar attı. Meydanın boşalmasının ardından bazı AKP’lilerin bir süre ‘Beyoğlu burada çapulcular nerede' şeklinde slogan attı. Bazı AKP’lilerin ise meydandaki CHP'nin bayrak ve flamalarını indirdiği görüldü. Etkinlik, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Aylin Kotil'in cadde üzerinde seçim otobüsünden vatandaşlara hitap etmesinin ardından son buldu.

SARIGÜL’DEN KAVGAYA İLK TEPKİ

Mustafa Sarıgül, Kasımpaşa’da yaşanan bu gerginliğin ardından resmi twitter hesabından şu cümleleri paylaştı;

Zamanı gelmiş bir fikrin önünde Dünya’nın en güçlü orduları bile duramaz. Televizyonlarda bana özel sansür uyguluyorsun; internette genel sansür uyguluyorsun; şimdi sahada da engel olmaya başladın! Durma devam et!

Kasımpaşa’da konuşma yapacağımız yere gidişimiz çeşitli anti-demokratik yöntemlerle engellenmeye çalışılıyor.

Engel olamayacaksınız!

Kasımpaşa yolunda bizleri coşkuyla karşılayan yurttaşlarımızın değişime olan inancı beni çok mutlu etti.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 17:43 22.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more