Reklamsız Sözcü

Savcı, askeri yakan sahte delilleri zıplayarak buldu!

Balyoz’dan 18 yıl alan amiralden müthiş açıklama:

06:44 -
Savcı, askeri yakan sahte delilleri zıplayarak buldu!

TSK'nın soruşturma başlattığı Gölcük Donanma'nın aranmasıyla ilgili şok iddia: Başsavcı Vekili Seçen, 5 No'lu harddisk için geldiğini aramada söyledi

Gölcük Donanma Komutanlığı Askeri Savcılığı önceki gün, yüzlerce askerin hapis cezası aldığı Balyoz, Poyrazköy ve Amirallere Suikast davalarının temelini oluşturan 5 No'lu hard disk için TÜBİTAK'ın, ‘Tarih ve saatiyle oynanmış' raporu üzerine soruşturma başlattı. 8 Aralık 2010'da, harddiskin bulunduğu öne sürülen donanmada ikinci bir araştırma yapılacak. Askeri savcılık, söz konusu delillerin kim tarafından hangi tarihte konulduğunu araştıracak. Peki bu soruşturmayla ilgili dikkat çekici unsur ne?

‘İhanetin öyküsü'

Gölcük'te aramanın olduğu gün Donanma Komutanı Kurmay Başkanı olan emekli Tümamiral Semih Çetin'in ‘Bir İhanetin Öyküsü' kitabında paylaştığı anekdotlarda, aramayla ilgili dikkat çekici iddialar var. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fikret Seçen, Donanma'yı telefonla arar, telefona Tümamiral Çetin çıkar. Seçen ve Balyoz Savcısı Ali Haydar, telefondan 4.5 saat sonra Gölcük'tedir. Çetin, kitabında arama anını şöyle anlatmış: “Hep beraber Komutan'ın (Murat Bilgel) makam odasına geçtik. Komutan (Bilgel) beklenmedik ilk cümlesiyle Savcı'da (Fikret Seçen) kısa bir şaşkınlığa neden oldu: ‘Sizi bekliyorduk. İstihbarata geldiniz değil mi?' Savcı Seçen ‘Bir ihbar üzerine geliyoruz' der. ”

Elleriyle koymuş gibi

Savcı Seçen, ilk olarak İstihbarat Şube Müdürü'nün odasına girer ve zemin üstünde zıplar. Gülümseyerek, “Amiralim biz bugün buraya bunun için geldik. Aradığımız şey bunun altında” der. Çetin şöyle devam eder: “Personele sordum: ‘Bunlar kalkıyor mu?'. Savcı onların cevap vermesini beklemeden: ‘Evet, biz bunun için gerekli aparatı da yanımızda getirdik' diye konuşur…”

Seçen, soruşturmayı bizzat yönetti

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fikret Seçen, 17 Aralık rüşvet soruşturmasının ardından Gebze'ye düz savcı olarak atanmıştı.

Aralık 2010'daki arama görüntüleri

Savcılar, ilk olarak İstihbarat Şube Müdürü'nün odasına giriyor. Başsavcı Vekili Seçen, zemin üstünde zıplıyor ve ‘deliller' bulunuyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more