Reklamsız Sözcü

Selami Öztürk’ten istifa açıklaması

2014 yerel seçimleri için aday gösterilmeyen Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, CHP'den istifa etmedi.

android-time 16:27
Selami Öztürk’ten istifa açıklaması
2014 yerel seçimleri için aday gösterilmeyen Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, CHP'den istifa etmedi.

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, 30 Mart’taki seçimlerde aday gösterilmemesine tepki gösterdi. Öztürk, “Kadıköylü olmayan, partiyle hiç bir ilişkisi bulunmayan birisi yataktan uyandırılıyor. Sizi aday yapalım diyorlar. Bu kadar onurumuzu, haysiyetimizi, partililiğimizi ayaklar altına almaya kimin hakkı var. Kadıköy’ün geleceğini kurtlar sofrasına yem etmeyeceğim Her şey bitmedi bu daha başlangıç. Mücadeleye devam edeceğiz.” dedi. Belediye bahçesinde bir kalabalık tarafından karşılanan Öztürk, duygulu anlar yaşadı. Adaylık süreci ile ilgili açıklama yapan Öztürk ,”İlk Cumhuriyet yürüyüşünü Boğa’dan Rıhtım’a 30 kişiyle yapmıştık. Bugün bir milyon kişiyle Türkiye’nin en kalabalık Cumhuriyet Yürüyüşünü Kadıköy’de yapıyoruz. Bu süre zarfında Kadıköy, yaşam kalitesinin en yüksek olduğu ilçe konumuna geldi .Kültürün ve sanatın, sporun ve demokratik değerlerin başkenti oldu. Gezi olaylarıyla ortaya çıkan kent bilincine en büyük katkıyı bir gece yüz binlerce kişiyle köprüyü geçen Kadıköylüler gösterdi.” dedi.

KADIKÖY BİRİLERİNİ MEMNUN ETME YERİ DEĞİLDİR VE OLMAYACAKTIR
Kadıköy’ün kendisinin değil Kadıköy Halkı’nın yönettiğini söyleyen Öztürk,” Bugün aday belirleme sürecinde, Kadıköy’ün kaderi, alıştığımız gibi kentin sahiplerine değil, bazı hatır gönül ilişkilerine bırakılmış gibi gözüküyor.Partimiz seçimlerde baraj altında kaldığında, ayakta kaldığımız tek ilçe Kadıköy’dü. O gün yanımızda durmayanları, gemiyi fare gibi terk edenleri Kadıköylüler unutmadı. Demokrasinin kalesi olan bu kentin kaderi gecenin bir yarısı uykularından uyandırılan, sipariş üzerine aranan Kadıköy’le bağı olmayan adaylara bırakılamaz.” şeklinde konuştu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday belirleme sürecinde söz ettiği, ön seçim, kadın ve gençlere yer açılması gibi kriterleri hep desteklediğini belirten Öztürk, “Ne yazık ki adı geçen isimlere bakınca bu kriterlerin Kadıköy için gözardı edildiği anlaşılıyor. Şunu herkesin bilmesi gerekiyor; Kadıköy birilerini memnun etme yeri değildir ve olmayacaktır. “diye konuştu.

DEMOKRATİK, ÇAĞDAŞ BİR KADIKÖY İÇİN MÜCADELEMİZ BİTMEDİ
Aday belirleme sürecinde partiye tepkili olduğunu söyleyen Öztürk “Kadıköy’ü kişisel pazarlıkların odağı olmasını içime sindiremiyorum, bana ulaşan tepkilerden Kadıköylülerin de sindiremediğini görüyorum. Demokratik, çağdaş bir Kadıköy için mücadelemiz bitmedi, Kadıköy’ün geleceğini kurtlar sofrasına yem etmeyeceğim. Çağdaş ve demokratik yönetim anlayışımızda ve mücadelemizde her zaman yanımda olan Kadıköylülere teşekkür ederim.Bu daha başlangıç , Kadıköy için mücadeleye devam.” şeklinde konuştu.

BÜTÜN PARTİLERDEN TEKLİF GELDİ
Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Öztürk, bir DSP’den aday olacak mısınız sorusuna, “Bütün partilerden teklif geldi. Hepsine teşekkür ettim. Şu anda mücadeleme devam edeceğim. Bağımsız aday olmayı düşünür müsünüz sorusuna da Öztürk, “Niyetim o yönde değil. Şu andaki konuşmalarınız da Kadıköylülerin tavırları da adayları belirleyecek.ö diye cevap verdi. Öztürk, Mustafa Sarıgül’ün aday gösterilmemesi konusunda etkili olup olmadığı yönündeki soruya da, “Kesinlikle Sarıgül olduğunu düşünmüyorum. Sayın Sarıgül bu konuda defalarca olumlu fikri olduğunu söyledi.ö diye cevap verdi.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 00:1714.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more