Sözcü Plus Giriş

Cenazesi Mısır’da adı seçim mitinginde!

Başbakan Erdoğan Mısır'da hayatını kaybeden genç sporcu Seyithan Akbalık'ı örnek gösterdi.

16:07 -
Cenazesi Mısır’da adı seçim mitinginde!

Başbakan Erdoğan, Başakşehir’de İkitelli Şehir Hastanesi’nin temel atma töreninde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, temelini atacakları İkitelli Entegre Sağlık Kampüsünün yani Başakşehir Şehir Hastanesinin İstanbul için hayırlı olması temennisinde bulunarak sözlerine başladı.

Sözleşmesi imzalanan 17 şehir hastanesi projesinden bugün en önemlisini, İstanbul’daki şehir hastanesinin temelini attıklarını dile getiren Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ankara’da Bilkent ve Etlik şehir hastanelerimizin temelini attık. Ardından Adana’da yapacağımız şehir hastanemizin de temelini attık. Şimdi de 17 projenin en büyüğü olan en görkemli hastane kampüsü olan Başakşehir Şehir Hastanesinin temelini atıyoruz. 790 bin metrekare alan üzerine kuracağımız bu büyük hastanede 2 bin 682 adet hasta yatağı olacak. Kampüsün bir bölümünü dev bir teşhis ve tedavi kütlesi ve buna bağlı 6 hastane binası inşa ediyoruz. Kampüsün diğer bölümünde ise psikiyatri hastanesi bulunacak ayrıca buraya bir de spor hastanesi kuruyoruz. Bildiğiniz gibi Olimpiyat Stadı burada, bir spor hastanesi ve yine burada İstanbul Büyükşehir Belediyemizin yapmakta olduğu stat var dolayısıyla büyükşehir spor kulübünün bir stadının da olması tüm bu çevrede tüm illerde böyle bir spor hastanesinin ilk defa yapılacak olması da buraya ayrı bir önem kazandırıyor.”

 

“Hayali temeller atmıyoruz”

Başbakan Erdoğan, yapılacak spor hastanesinin aynı zamanda Türkiye’nin en büyük spor hastanesi olacağına vurgu yaparak, şunları kaydetti:

“Böylece Türkiye genelinde sporumuza da tıbbi anlamda buradan destek sağlayacağız. İnşallah bu büyük proje tamamlandığında sadece İstanbul’a değil, bölge illerimize hatta dünyaya hizmet vereceğiz. Bu dev projenin, bu emsalsiz projenin İstanbul’a, ülkemize, milletimize, tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum. Şu anda önümde maketi var. Maketiyle bile gördüğünüzde, şuraya baktığınızda Rabbime hamdediyorum, hamdolsun diyorum. Bizim hayalimizdi, o da gerçekleşiyor. Bildiğiniz gibi ben temel atma törenlerine katılmam ama bu projenin farklılığı ister istemez temel atmaya katılmaya da bizleri sevkediyor. Bir diğer yanıyla da tabi biz hayali temeller atmıyoruz.”

“BU SABAH BİR HABER ALDIM …”

Mısır'ın Luksor kentinde düzenlenen Afrika Kupası'nda hayatını kaybeden Türk sporcu Seyithan Akbalık‘ın ölümünü örnek veren Başbakan Erdoğan  “İşte bu sabah bir haber aldım. Bir genç sporcumuz maalesef Mısır'da müsabaka esnasında kalp krizi, rahmetli oldu. Allah rahmet etsin. Şimdi jet ambulansımız işte onu almaya gidiyor. Belki de gitti. Bugünler için varız biz. Sağlığında da ölümünde de halkımız için varız biz. Aciz bir ülke konumunda olmayacağız dedik. Zavallı bir ülke konumunda olmayacağız dedik.’ diye konuştu. (AA)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more