“Sınır güvenliğimiz kalmadı”

CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, sınırlarda güvenliğin kalmadığını savundu.

“Sınır güvenliğimiz kalmadı”

chp-hatay-milletvekili-371" src="https://i01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2014/11/11/chp-hatay-milletvekili-371.jpg" alt="" width="670" height="371"/>CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ve CHP İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimine ziyarette bulundu. İTSO salonunda düzenlenen toplantıda özellikle bölgede yaşanan sosyal ve ekonomik konular hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

CHP Hatay milletvekili Refik Eryılmaz Ortadoğu'da yaşanan olaylar ve Türkiye'nin Suriye politikasını değerlendirdiği konuşmasında, Suriye olayları sonrası sınır güvenliğinin olmadığı Hatay başta olmak üzere diğer sınır illerinde de ciddi sorunlar yaşandığına dikkat çekti Türkiye'de yaşayan 2 milyona yakın Suriyelinin Türkiye için ciddi bir ekonomik sorun haline geldiğini söyledi. Bölgenin ekonomiksinde ciddi yavaşlamalar olduğunu, nakliye sektörünün de sıkıntılar yaşandığına vurgu yapan Milletvekili Eryılmaz, “Ülkede yaşanan gelir dağılımında ise Alt tabaka ile üst tabaka arasında çok ciddi uçurumlar var” diye konuştu. Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, “Ülkemizde son yaşanan olaylar ve Ortadoğu'daki gelişmeleri endişe ile takip etmekteyiz. Suriye ve diğer komşu ülkelerle olan ihracat ve ticaretin artması yönünde çalışmalar olduğunu öğreniyoruz.

Temennimiz sınır komşu ülkeler ile yapılan ihracat ve ticaretin artması yönündedir. Ülkemizde özellikle ülke politikası ile ilgilenen siyasilerin bölgemiz için ihracat hedefleri, politikaları iş adamlarını bekleyen riskler nelerdir. Bu konular merak edilmekte ve sorular aranmaktadır. Temennimiz, Muhalefetin de tavrını net bir şekilde ortaya koyabilmesidir.” şeklinde konuştu.

CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz'ın ziyaretinde İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan vekili Çağrı Belibağlı, İTSO Muhasip üye Özcan Arslan, İTSO yönetim kurulu üyeleri Muhsin Yeter, Adnan Mursaloğlu, Gassan Kuran ve Necat Özkaya'da hazır bulundular.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...