SP’li kadınlardan Papa protestosu

Saadet Partisi (SP) 'ne üye kadınlar, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco'nun İstanbul'a gelişini Eyüp Sultan Meydanı'nda protesto etti.

SP’li kadınlardan Papa protestosu

Yaklaşık 500 kişi, Eyüp Sultan Meydanı’nda toplandı. Ellerinde ‘Hac’ı hilale üstün tutanları kınıyoruz’, ‘Papa’yı ziyaret için ülkemize çağıranlar İslam birliği için kılını kımıldatmıyor’ pankartları taşıyan kalabalık, tekbir getirerek ‘Fatih’lerin nesiyiz’, ‘Avrupa değil, İslam birliği’ diye slogan attı. Daha sonra, grup adına basın açıklamasını okuyan Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk, Papa’nın kardinalken Türkleri Nazilere benzettiğini belirterek, “Papa Francesco, dün Ankara’da bugün İstanbul’da hükümet yetkilileri tarafından büyük bir hürmet ve şaşaa ile ağırlanmaktadır. Bizler misafire değil misafirin haddini aşmasına karşıyız. Papa Francesco yaptığı açıklamalarla haddini aşmış, kafasındaki haçlı zihniyetini ortaya koymuştur. Papa daha kardinalken Türkleri Nazilere benzeterek haddini aşmıştır. Bu aziz millet Ermenilere sözde soykırım yapmakla suçlayarak haddini aşmıştır. Eğer Papa illa bir soykırım görmek istiyorsa kendi tarihine, kendi geçmişine bakmalıdır. Baktığında 19 ayrı Haçlı seferinde 19 ayrı soykırım görecektir. Papa, İstanbul’a ‘Konstantinapol’ diyerek haddini aşmıştır. Yeryüzünde Konstantinapol diye bir yer yoktur. İstanbul, Konstantinapol olmasın diye onlarca Haçlı seferine göğüs germiştir” diye konuştu.

Katoliklerden Papa'ya yoğun ilgiKatoliklerden Papa'ya yoğun ilgi

 

“PAPA’NIN ZİYARET AMACI TURİSTİK GEZİ DEĞİL”

Papa’nın İstanbul’a ziyaret edişinin farklı amacı olduğunu öne süren Asiltürk, “Tüm bu gerçekler göstermektedir ki, Papa Francesco’nun Türkiye’ye yaptığı ziyaret turistik bir gezi değildir. Çok önemli hedefleri ve amaçları vardır. En önemlisi de ‘ekümenik’ diyerek patrikhaneye özel bir statü vermektedir. Bunun anlamı İstanbul’da yeni bir Vatikan kurmak demektir. Biz asla buna izin vermeyeceğiz. Çünkü biz Bizans’ın değil Osmanlı’nın çocuklarıyız” dedi.

Papa Francesco ‘mütevazi' geldiPapa Francesco ‘mütevazi' geldi

Basın açıklamasının ardından kalabalık grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Mehmet Görmez'den Papa'ya tarihi mektup!Mehmet Görmez’den Papa’ya tarihi mektup!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...