Şükür: Kabataş’ın yalan olduğu ortaya çıktı

Hakan Şükür'den flaş açıklama: Kabataş saldırısının yalan olduğu bugünlerde ortaya çıktı.

Şükür: Kabataş’ın yalan olduğu ortaya çıktı

Türkiye bu hafta sonu, AKP'den istifa eden İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'e istifa ettiği gün kararından vazgeçirilmek için bakanlık teklif edildiği haberini konuştu. Hakan Şükür'ün gündemi sarsacak açıklamalarının yer aldığı Aksiyon Dergisi'nin son sayısı bugün bayilere ulaştı.

Gezi ve Kabataş'ta bebeğiyle saldırıya uğradığı iddia edilen başörtülü kadın konusunda ilk kez konuşan Hakan Şükür, açıklamalarıyla yeni bir tartışmanın kapısını araladı. Şükür, yaşananların AKP saflarını sıklaştırmak için planlanmış bir senaryo olabileceğini söyledi.

Hakan Şükür, Gazeteci–Yazar Behram Kılıç'ın Gezi'yle ilgili sorularını şöyle cevapladı:

-Gezi olaylarında sessiz kaldığınız için de eleştirildiniz?

Bize “Kabataş'ta böyle bir şey oldu” dendi. Öyle bir ekip var ki içeride, ya böyle böyle yapılmış, bir dedikodu merkezi çalışıyor. Sen de halk gibi ‘Nasıl böyle bir şey olabilir?' diyorsun. ‘Yaa, bunu da mı yapmışlar?' konumundasınız. Ama bunların yalan olduğu bugün ortaya çıkıyor. O gün ortaya hiçbir şey çıkmamış. Siz bu etkileşimler içerisinde en azından sessiz kalmayı, kaçmayı, bir şey söylememeyi seçiyorsunuz. Çünkü dostlarınız gitmiş Gezi'de eylem yapıyor. Ama bu ortamları kullanan marjinal gruplar da oluşmuş. Onları da bilinçli bir şekilde belki Taksim'deki kalabalıkların arasına katmış olabilirler. Bugün sakin şekilde düşündüğümüz zaman bütün bu olayları partideki kemikleşmeyi sağlamak için yapılmış bir kurgu olarak bile düşünebiliriz. Ama olaylar yaşanırken kolay değil Gezi'nin arkasında durmak. Ama o günkü suskunluğumuz için eleştiriliyorsak bu eleştiriyi de başımızın üzerine koyarız. Evet, insanlar ‘O zaman konuşsaydın, bize niye destek olmadın' diyor ama içinde olmayan insan bunu anlayamaz. Ben şu an yaşananlarla ilgili olarak da halka, insanlara kesinlikle bir şey demiyorum. Çünkü müthiş bir algı operasyonu var.

Fuat Avni Erdoğan'ın hastalığını açıkladıFuat Avni Erdoğan’ın hastalığını açıkladı

-İdris Naim Şahin bir oligarşik yapıdan bahsetti. Siz bu yapıyı hissettiniz mi?

Belli bir his vardı ama ben onu konumlandırıp, anlamlandıramamıştım. Herhalde bunu yapabilmek için yakın ve birebir yaşamak gerekiyor. Eskiden kolaylıkla ulaşıp bir şeyler paylaşabildiğimiz başbakanın etrafına adeta görünmez bir duvar örülmüş durumda. Ulaşabilmek için büyük kalkanları geçmek zorundasınız. Ulaşılmaz bir hale geldi başbakan. Uyarmak, söylemek, fikirlerinizi anlatmak çok güç artık. Sanırım İdris Bey'in kast ettiği yapı bu. Aslında bugün ki pek çok meselenin kökeninde de aynı sıkıntı var gibi. Bir yerleri ele geçirme düşünceleri, F.Bahçe mesela, ses kayıtlarında çıktı. Böyle onlarca, yüzlerce başlık var.

-Milletvekilliğinin hiç mi önemi yok?

Görünürde var gibi. Açıkçası bana uymayan ve yaşadığımda hayal kırıklığına uğradığım bir fonksiyon söz konusu. Bir konudaki fikrinizi önceden öğreniyorlar, test etmek için size birilerini gönderiyorlar, eğer düşündükleriniz işlerine hiç gelmiyorsa o konuda kamuoyu önünde hiç fikrinizi sormuyorlar. Ama onlar gibi düşünürseniz, isminizi kullanarak ‘Hakan da böyle düşünüyor' diyorlar. Beni rahatsız eden bu yapı. Kaldı ki meclise gidip 15 saat oturan adam hiç olmadım.

Hakan Şükür: 'İstifa ettiğim gün bakanlık teklif ettiler'Hakan Şükür: ‘İstifa ettiğim gün bakanlık teklif ettiler’

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...