Sözcü Plus Giriş

Taksim’de yolsuzluk karşıtı eylem

Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'ın ses kayıtlarının çıkmasının ardından Türkiye ayağa kalktı. Taksim'de on binlerce vatandaş CHP öncülüğündeki eyleme destek verdi. Eylemde temsili yolsuzluk paraları halka dağıtıldı.

12:09 -
Taksim’de yolsuzluk karşıtı eylem

Dün geceden beri tüm yurtta ‘yolsuzluk karşıtı’ eylemler sürerken, bugün de Taksim’de binlerce vatandaş protesto için toplandı. CHP İstanbul teşkilatı başta olmak üzere çok sayıda sivil toplum örgütü de eyleme katıldı. Eyleme katılanlar arasında CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül de vardı.

İşte dakika dakika yaşananlar…

Salıcı ve Sarıgül’de kürsüye geldi. Alanda “Her yer rüşvet her yer yolsuzluk”, “Hükümet istifa” sloganları atıldı.

EZAN ARASI

Grup öğle ezanın okunmasıyla eyleme ara verdi. Sloganlar ve konuşma durdu. Ezanın sona ermesinin ardından CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı konuşmasına devam etti. Salıcının konuşmasının ardından sözü Sarıgül aldı.

Konuşmadan satırbaşları;
-Elinizi vicdanınıza koyarak Bismillah diyerek haktan yana oylarınızı kullanmanızı rica ediyorum. Taksim Meydanı’nı yasaklayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi.  İBB bu yasakları koydu Ankara’da uyguluyor. Paris’te Madrid’te dünyanın hiçbir yerinde meydanlar halka yasak değildir. Ben emniyet mensupları ile halkımızın karşı karşıya gelmelerini istemiyorum. Emniyetteki arkadaşlarımıza o yasak emrini veren Ankara. Onlar bizim memurumuz. İstenilen şey CHP’lilerle polisimizi karşı karşıya getirmek istiyorlar. Allahım izin verirse 30 Mart akşamı bu meydanı tüm yurttaşlarımıza açacağız. O yüzden şimdi buradan mahallelerimize gidiyoruz ve ülkemizdeki bu durumu yurttaşlarımıza anlatacağız.

TAKSİM’DE PARA DAĞITILDI!

Konuşmaların ardından temsili yolsuzluk paraları halka dağıtıldı. Başbakan ve oğlu arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmesinde paranın dağıtılmasından sonra kalan paranın 30 Milyon Avro olduğunu belirten Salıcı, temsili paralarla miktarın ne kadar olduğunu herkesin görmesini istediklerini söyledi.

İŞTE O ANLAR – VİDEO

Daha sonra Sarıgül ve beraberindeki heyet seçim çalışmaları için mahallelere hareket etti.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:37 26.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more