Reklamsız Sözcü

Tapu sende ise maketler niye o masada

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Etiler Polis Okulu arazisi üzerinden Kadir Topbaş’a yüklendi. Mustafa Sarıgül, Kadir Topbaş’a “Etiler Polis Okulu'nun tapuları sende ise 360 Bosphorus proje maketleri neden masada” diye sordu.

23:39 -
Tapu sende ise maketler niye o masada

17 Aralık Yolsuzluk Operasyonu'ndan sonra Etiler Polis Polis Okulu arazisinin Yasin El Kadı'nın oğlu Muaz Kadı ve Mısırlı İşadamı Usame Kutub'un da aralarında bulunduğu bir şirkete ihalesiz verildiği iddia edilmiş, bu iddialar üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, yaptığı basın toplantısında bu iddiaları yalanlayarak ve tapuları göstermişti.

Topbaş'ın bu sözlerine karşın sosyal paylaşım sitesi twitter'da Yasin El Kadı ve oğlu Muaz Kadı başta olmak üzere şirketin diğer ortaklarının proje maketi üzerinde inceleme yaptıkları görülen fotoğraflar paylaşılmıştı.

TAPULARI SİZDE İSE MAKET NEDEN MASADA
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül bu fotoğrafları hatırlatarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'ı eleştirdi.

Kadir Topbaş’a sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından “Etiler Polis Okulu’nun tapuları sende ise 360 Bosphorus proje maketleri neden masada” diye soran Sarıgül, “Sn. @Kadir__Topbas siz İstanbul’un kalkınması ile, İstanbul’a hizmet ile meşgul değilsiniz! Siz Ankara’dan gelecek talimatlarla meşgulsunuz.” şeklinde konuştu.

İstanbul'un Ankara'dan gelen talimatlarla yönetildiğini belirten Mustafa Sarıgül, “İstanbul artık uzaktan kumandayla Ankara’dan yönetilmeyecek. İstanbul bizimle birlikte artık İstanbul’dan İstanbullular için yönetilecektir. Hiçbir şeyden korkmayın; hiçbir şeyden çekinmeyin! Bu sıradan bir yerel seçim değildir: Değiştirme gücünüzü kullanın! 20 yıldır İstanbul’un sorunlarına Ankara’da çözüm arayanlar görecekler ki İstanbul, İstanbul’dan yönetildiğinde hiçbir sorunu kalmayacaktır.” dedi.

İşte Sarıgül’ün Topbaş’a twitter hesabı üzerinden sorduğu o sorular:

-Etiler Polis Okulu’nun tapuları sende ise 360 Bosphorus proje maketleri neden masada Sn. @Kadir__Topbas ?

-Bosphorus 360 Projesi’nin maketleri var, tanıtım videosu var. Sn. @Kadir__Topbas siz hala tapular bende, tasarruf bende diyorsunuz!

-Ankaradaki Zat, U. Kut.’a ‘Sizin onayla ilgili Kadirle görüştüm, bizzat takip edeceğim dedi’ diyor. Neyi takip edeceksiniz @Kadir__Topbas ?

-Sn. @Kadir__Topbas siz İstanbul’un kalkınması ile, İstanbul’a hizmet ile meşgul değilsiniz! Siz Ankara’dan gelecek talimatlarla meşgulsunuz.

-İstanbul artık uzaktan kumandayla Ankara’dan yönetilmeyecek. İstanbul bizimle birlikte artık İstanbul’dan İstanbullular için yönetilecektir.

-Hiçbir şeyden korkmayın; hiçbir şeyden çekinmeyin! Bu sıradan bir yerel seçim değildir: Değiştirme gücünüzü kullanın!

-20 yıldır İstanbul’un sorunlarına Ankara’da çözüm arayanlar görecekler ki İstanbul, İstanbul’dan yönetildiğinde hiçbir sorunu kalmayacaktır.

-İstanbul'u 20 yıldır mahvettiler! Buna 30 Mart'ta ‘DUR’ diyeceğiz. İstanbul'u yağmacılardan kurtaracağız ve hakettiği yere taşıyacağız.”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more