Sözcü Plus Giriş

THY’de, 33 işçi daha işe döndü

2013 yılının Mayıs ayında işten atılan Türk Hava Yolları (THY) işçilerinin işe geri dönüşler devam ediyor.

23:45 -
THY’de, 33 işçi daha işe döndü

Hava-İş Sendikası tarafından yapılan açıklamayla Teknik A.Ş. işçilerinin geri dönüşleriyle ilgili görüşmelerde mutabakata varıldığı daha önce işe dönen 256 işçiden sonra bugün 33 Teknik A.Ş işçisinin daha işe dönüşünün sağlandığı bildirildi.

Hava- iş Sendikası 4 Şubat'ta yaptığı yazılı açıklamayla 24. Dönem Toplu İş sözleşmesinde mutabakata varılan protokol anlaşması gereğince THY A.O. Yönetimi ile sendika yönetimi arasında oluşturulan komisyon çalışmaları sonucu 256 işçinin iş başı yapacağının müjdesini vermişti. Açıklamanın devamında ise ” Teknik A.Ş.'deki 39 üyemiz ile ilgili görüşmelerde hafta içinde sonuçlandırılarak tarafımızdan bilahare açıklanacaktır” denilmişti. Bugün yapılan açıklamada ise işe geri alım sürecinin devam ettiği bildirilerek, şöyle denildi:

” Sendikamızca 04.02.2014 tarihinde THY A.O da iş başı yapacağını açıkladığımız 256 işçiden sonra THY Teknik A.Ş. Yönetimi ile Sendikamız Yönetimi arasında yapılan görüşmelerde 305 işçi içerisinde işten çıkarılan Teknik A.Ş. işçilerinin geri dönüşleriyle ilgili görüşmelerde mutabakata varılmış ve 33 üyemizin işe dönüşü sağlanmıştır.

Üyelerimiz 1 Mart 2014 tarihine kadar THY Teknik A.Ş. ye müracaat ederek iş başı yapacaklardır.Yeniden iş başı yapacak üyelerimize bu süreçte yaşadıkları sıkıntıların bir daha yaşanmaması dileği ile sendikamız öncülüğünde yaptıkları mücadele ve verdikleri destekten dolayı teşekkür eder, işe dönüşlerinin hayırlı olmasını dileriz. ”

THY'de geçen yıl Mayıs ayında toplam 305 işçi işten atılmıştı. Şu ana kadar son 33 kişi ile beraber 289 işçi işe döndü. Geriye kalan 16 işçi için ise hukuksal çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more