Tunceli ziyareti için ne dedi?

Bahçeli'den Tunceli ziyareti ile ilgili bir açıklama yaptı.

Tunceli ziyareti için ne dedi?

MHP lideri Bahçeli, yarın Tunceli’ye yapacağı ziyareti değerlendirerek; “Tunceli’de herhangi bir provaskasyon yaşanacağına inanmıyorun. Tunç yüreklilerin yöresidir. Tunceli’nin de manası budur biliyorsunuz. Tunceli, MHP’yi bağrına basacaktır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yarın Tunceli'ye yapacağı ziyaret için geceyi geçireceği Elazığ’a giderken Kayseri'nin Pınarbaşı İlçesi’nde mola verdi.

Bahçeli burada yaptığı açıklamada, “Tunceli’de herhangi bir provokasyon yaşanacağına inanmıyorum. Tunceli, MHP’yi bağrına basacak” dedi.

Pınarbaşı Belediyesi’nde, Tunceli'ye yapacağı ziyareti değerlendiren Bahçeli, bu ilin 81 ilden biri olduğunu söyledi. Bahçeli, “Tunç yüreklilerin yöresidir. Tunceli'nin manası da budur. O bakımdan, Tunceli de MHP’yi bağrına basacaktır. Siyasilerin istismarına son veren bir yaklaşımı ortaya koyacaklarına inanmaktayız. Geçmişteki bazı olaylardan siyaseten istismar yaparak, yararlanmak isteyenlere karşı da güzel bir cevap olacaktır” diye konuştu.

Meclis’te 4 bakanla ilgili Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu'nun çalışmalarında 2 ayın boşa geçtiğini belirten Bahçeli, yayın yasağını doğru bulmadıklarını söyledi. Bahçeli, “MHP olarak doğru bulmadığımızı, hem komisyon üyemiz olan Mesut Dedeoğlu, hem de Meclis’teki grup başkanvekilleri bu düşüncelerimizi ifade etmişlerdir. Şimdi bu yasağın kaldırılması, her şeyin daha şeffaf bir şekilde sürdürülebilmesinde yarar vardır. Komisyon bu şekilde çalışırsa, ülkemizde yolsuzluk ve rüşvetle mücadele, çok daha başarılı olur” dedi.

“KOPYA BAŞBAKAN”

Pınarbaşı Belediyesi önünde toplanan vatandaşlara da hitap eden Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurt gezilerini eleştirdi. Bahçeli, Erdoğan’ın devletin imkanlarını kullanarak cumhurbaşkanı seçildiğini söyleyerek, “Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı olmuştur ama gözü arkada kalmış, acaba iki koltuğu beraber götürebilir miyim düşüncesiyle kendisine bir kopya başbakan bulmuştur” dedi. Erdoğan ile Davutoğlu’nun açılış yapma yarışına girdiklerini söyleyen Bahçeli, ‘Kopya Başbakan’ dediği Davutoğlu’na yönelik şunları söyledi:

“Kopya başbakan eğer açılacak bir tesis bulamazsa, her ay içerisinde, belki de her hafta il başkanları toplantıları yaparak, Türkiye'yi karış karış dolaşma tercihinde bulunmaktadır. Böyle Türkiye yönetimi olmaz. Böyle gayri ciddi yönetim anlayışıyla Türkiye kendi iç huzurunu sağlayamaz. Komşu ülkelerdeki gelişmelerin Türkiye'ye vereceği zararı önleyemez. O sebepten dolayı, Ak Parti'ye oy veren aziz vatandaşlarımız başta olmak üzere seçimlere hazırlanmalıyız. 7 Haziran seçimlerinde bu iktidardan kurtulmanın yolunu bulmalıyız. Bu yol demokrasi içinde olmalıdır. Türkiye büyük bir darboğaza düşer. Ya bölünmenin tehlikesiyle karşı karşıya kalır, ya da iç çatışmanın acı sonuçlarıyla ülkemiz karşı karşıya kalır. Bunlardan, kurtuluşun bir yolu Ak Parti'den kurtulmaktır. Kurtulmanın yolu sandıktır. Sandıktan çıkacak milli irade, milliyetçi irade olarak MHP olacaktır.”

Belediye bahçesinde Devlet Bahçeli'yi uğurlamaya gelen partililer ‘Bozkurtlar için her yer Tunceli’ pankartı açtı, ‘Devletin başına Devlet gelecek' sloganları attı.

GÜRÜN’DE KONUŞTU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Pınarbaşı’ndan sonra Sivas’ın Gürün İlçesi’ne uğradı. İlçeye 5 kilometre uzaklıkta partililer tarafından coşkuyla karşılanan Bahçeli, Gürün Belediyesi’nde MHP’li Başkan Nami Çiftçi’den brifing aldı.

30 Mart seçimlerinde Gürün’ün de aralarında olduğu çok sayıda yerde belediye başkanlığını kazandıklarını anlatan Bahçeli, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak genel seçimde MHP’nin ülke yönetiminde sorumluluk alacağı görüşünü savundu.

Devlet Bahçeli, çözüm sürecini eleştirirken şöyle dedi:

“Hükümet ise çözüm sürecinde ısrarlı olduğunu söylüyor ama bir şarta bağlıyor. O şart nedir? Kamu düzeninin sağlanması. Kim sağlayacak. Ülkeyi böldükten sonra, İmralı’yı getirip Ankara’ya oturduktan sonra o sağlayacaksa senin ne işiniz var. O sebepten dolayı bir kamu istikrarı ve huzurunun sağlanması çok önemlidir. Bugün bazı bölgelerimizde yaşanamaz hale gelmiştir. Gazetelerde, basında okuyorsunuz. Bir avuç çapulcu Türk polisine hüviyet soruyor. Halbuki tam tersi olması lazım. Bütün bunlar devam ederse Allah muhafaza Türkiye’de ya bir iç çatışma yaratır veya bölünmeye götürür. Bunu önlemek lazımdır. Bunun için de partiler üstü düşünerek hareket etmekte yarar vardır.”

Bahçeli, partililerin sevgi gösterileri arasında ilçeden ayrılıp Malatya’ya gitti.

DEVLET BAHÇELİ MALATYA’DAN SONRA ELAZIĞ’A GEÇTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Tunceli’ye bugün yapacağı ziyaret nedeniyle akşam saatlerinde Malatya’dan karayoluyla Elazığ’a geldi. MHP İl Başkanı Oğuzhan Demir ile partililer, Bahçeli’yi Kömürhan Köprüsü’nde davul zurna eşliğinde coşkuyla karşıladı. Bahçeli daha sonra uzun araç konvoyu eşliğinde Elazığ’a gelerek kalacağı otele geçti. Bahçeli, otelde akşam yemeğini partililerle birlikte yedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...