Turgay Ciner, Erdoğan’ın o talebine böyle karşılık verdi

“Alo Fatih” skandalı ile gündeme gelen Fatih Saraç ile Recep Tayyip Erdoğan ve Turgay Ciner arasındaki ilginç konuşma daha ortaya çıktı.

Turgay Ciner, Erdoğan’ın o talebine böyle karşılık verdi

BirGün’den Barış İnce’nin haberine göre konuşmada Erdoğan, Özer Hurmacı adlı futbolcuyu Turgay Ciner’in yöneticisi olduğu Kasımpaşa’dan Rize’ye bedava istiyor. Ciner “önce anasının a.” diyor sonra kabul ediyor.

Cemaat operasyonuyla gözaltına alınan polislerin hazırladığı rüşvet ve yolsuzluk dosyaları, “paralel soruşturma”ya ek dosya olarak girdi. BirGün’ün ulaştığı ek fezlekede yer alan tapelerde ilginç ayrıntılar var. “Alo Fatih” skandalı ile gündeme gelen Fatih Saraç ile Recep Tayyip Erdoğan ve Turgay Ciner arasında geçen konuşmalar, savcının operasyonu yüzünden dava dosyasına girince yasallık kazandı.

Konuşmaya göre, Recep Tayyip Erdoğan, Kasımpaşaspor Yönetim Kurulu üyesi Turgay Ciner’den Özer Hurmacı’yı Çaykur Rize’ye bedelsiz istiyor.

Erdoğan bu talebini Ciner’in kendisine değil Fatih Saraç’a bildiriyor. Ciner’i arayan Saraç, teklifi ilettiğinde Ciner önce, “yok anasının a.ı” diyor, fakat daha sonra “Onun saçının teline tüm takımı feda ederim” diyor. Saç teli meselesini duyup mutlu olan Erdoğan bu kez daha fazla futbolcu istiyor. Ciner yine “anasının a…” diyor.

Erdoğan’ın saçının tek teline tüm takımı verebileceğini söyleyen Ciner, ardından “Pek saçı da kalmadı ama” diye söyleniyor.

Fatih Saraç bu olumlu cevabı Erdoğan’a ileteceğini söyleyince Ciner, “Bir yanında da anasının a.ını da söyle yani” diyor. Ancak Saraç “Abi oraya dur dur bismillah evet ya öldük öldük dirildik ya vallahi billahi hayatımda böyle heyecanlanmamıştım.” diye karşılık veriyor.

Bu konuşma üzerine Fatih Saraç, Erdoğan’ı arayıp müjde veriyor ancak “anasının a…” kısmını iletmiyor.

Özer, Rize'ye gitmek istemedi

O günlerde Kasımpaşaspor'da siyahi futbolcu ile arasında geçen bir diyologdan ötürü Özer Hurmacı kadro dışı kalmıştı. Kasımpaşa Başkanı, “Henüz, Özer ile ilgili kimseyle görüşmedik. Çaykur Rizespor ve Torku Konyaspor'un ilgilendiğini biliyoruz. Özer Hurmacı bizde kadro dışı kalan bir futbolcu ve bu transfer döneminde mutlaka bir takıma satacağız. Trabzonspor'un ilgilendiğini basından duyuyoruz. Özer, Trabzonlu olduğu için tercihi bu kulüpten yana olabilir” ifadelerini kullanmıştı. Kulüp Özer'i Rize'ye bedelsiz vermek istese bile Özer, Çaykur Rizespor'a gitmek istemedi ve Trabzon'a gitti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...