Sözcü Plus Giriş

Türkiye Başbakan’ın ses kaydını konuşuyor!

Türkiye önceki gece gündeme bomba gibi düşen ses kayıtlarını konuştu.

07:41 -
Türkiye Başbakan’ın ses kaydını konuşuyor!

Türkiye önceki gece internete bomba gibi düşen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon konuşmalarıyla çalkalanıyor. İşte saat saat Türkiye’nin son yıllardaki en sıcak 24 saati.

Söz konusu ses kaydı saat 21:00 sıralarında twitter’daki bir hesaptan sosyal medyaya servis edildi.

Kayıtların ortaya çıkmasından hemen sonra Başbakanlık’ta kurmaylarını toplayan Başbakan Erdoğan yapılan yazılı açıklama ile yaşananları ‘çirkin bir tezgah’ olarak niteledi. Aynı saatlerde olağanüstü toplanan CHP MYK’sı da toplantının ardından ‘Başbakan derhal istifa etmelidir’ açıklamasında bulundu.

Tepkilere Başbakan Erdoğan sabahki grup toplantısında yanıt verdi.

ERDOĞAN: ROBOT LOBİSİ

Söz konusu kaydı montaj ve santaj olarak niteleyen Erdoğan ”Dün akşam saatlerinde kendi kurguladıkları piyesi servis ettiler. Bunların hepsi şantaj dosyalarıdır” dedi. Başbakan Erdoğan'ın dikkat çekici açıklamalarından biri de ”Sosyal medyada kurdukları robot lobisi, Tweetlerle vuracaktı” dedi.

KILIÇDAROĞLU: YA GİT YA DA İSTİFA ET

Erdoğan’ın ardından kendi grup toplantısında konuşan ve kaseti ‘Ağrı Dağı kadar gerçek’ olarak niteleyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise Erdoğan’a “Ya helikopterine binip yurt dışına kaç ya da istifa et” çağrısında bulundu.

BAHÇELİ: İSPAT ET O ZAMAN

MHP lideri Devlet Bahçeli de Bilecik Bozüyük'te konuştu. Gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bahçeli'nin açıklamaları sırasında arkada asılan bir pankart dikkat çekti. Açılan pankartta Erdoğan'ın oğlu ile ilgili gündeme bomba gibi düşen ses kaydına bir gönderme vardı. Pankartta “Allah evlat verirse de hayırlı evlat versin” yazıyordu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘Başbakan Erdoğan ve Oğlu Bilal Erdoğan Arasında Geçtiği İddia Edilen Telefon Konuşması' ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bahçeli Erdoğan'a ‘iddialar yalansa bunu ispat et' diye seslendi.

SAVCILAR HAREKETE GEÇTİ

Tüm bu yaşananlara Adliye’den cevap akşam saatlerinde geldi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçen ve internete sızdırılan ses kayıtlarına ilişkin soruşturma başlattı.

BUGÜN NELER OLACAK?

Başta liderler olmak üzere Başkent Ankara’nın gündeminde yine kaset skandalı olacak. Gelişmeler yine ve ilk önce sozcu.com.tr’de olacak.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 07:47 26.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more