Sözcü Plus Giriş

Türkiye bu tweetlerle çalkalanıyor!

Fuat Avni, Twitter'dan Hükümet medyasına yönelik operasyon yapılacağını iddia etmişti.

10:21 -
Türkiye bu tweetlerle çalkalanıyor!

Dün gece iktidar medyasına yapılan operasyon ile ilgili Twiiter fenomeni fuat Avni yine bomba iddialarda bulundu. Ethem Sancak’ın Mustafa Karaalioğlu ile birlikte Star ve Akşam gazetelerinin genel yayın yönetmenlerininin, görevden alınmalarını Abdullah Gül ile yaptıkları gizli görüşmeye bağladı.

Fuat Avni, Mustafa Karaalioğlu ile Yusuf Ziya Cömert’in görevden alınmalarını, Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası Abdullah Gül ile Çankaya’da yaptıkları iddia edilen gizli görüşmeye bağladı. Karaalioğlu’nun görüşmenin ortaya çıkmasıyla birlikte kaleminin kırıldığını yazan Fuat Avni, görevden alınan isimlerin zenginleştiklerini iddia etti.

Cemaate yakınlığıyla bilinen Twitter fenomeni Fuat Avni yandaş medyadaki görevden alınmaların neden yapıldığına dair şu tweetleri attı:

1. Gül, Çankaya’dan ayrılmadan birkaç gün önce Karaalioğlu ve Cömert gizli ve özel bir görüşme için köşke çıkmıştı. Bunu o gün yazmıştım.

2. Karaalioğlu’nun, görüşme ortaya çıkınca kalemi kırılmıştı. Görevden alınacağını öğrenince sarayla ilgili yazı da yazdı ama kurtaramadı.

3. Karaalioğlu’nun Gül’e olan yakınlığını en iyi bilen ve onu sürekli takip ettiren Bulut, her fırsat bulduğunda durumu Tiran’a rapor ederdi

4.Toplantıda ’28 Şubat’ta medya mensuplarının aşırı zenginleşmesini ele alalım’ dendiğinde Karalioğlu ve Ocaktan’ın zenginliği gündeme geldi

5. Dar Oligarklar, ‘Kendi ayağımıza kurşun sıkmayalım’ diye ballandıra ballandıra Karaalioğlu ve Ocaktan’ın servetinden konuştular.

6.MİT tarafından Doğan grubu ile ilgili tozu dumana katacak dosya hazırlandı. 28 Şubat bahanesiyle dosyanın içine biat etmeyen herkes kondu.

7. Dosya açılmadan önce Karaalioğlu ve Ocaktan’ın yanısıra Karaalioğlu’nun adamı olan Kiras’da tasfiye listesinde yer alıyordu.

8. Tiran, MİT’in hazırladığı tasfiye dosyasını onayladı. Doğan Grubu’nun ve Gül’e yakın isimlerin tamamen medyadan silinmesini istiyor.

9. Doğan Medya Grubu’nu alacak isimler bile belirlendi. Yeni bir iş adamı havuzu oluşturuldu. Havuzun başındaki lokomatif tek kişi görünecek

10. Tiran, Doğan Medya Grubu’nun alınmasında lokomatif olma görevini Şahenk’e verirken Zahit Akman’ı da komiser olarak atadı.
‘Karaalioğlu’nun aldığı parayla gazete kurulur’ diyen Yiğit’le, ‘Buna verdiğimiz para çöpe gidiyor’ diyen Murat Sancak, muradına erdi

‘İçerde kavga var’ görüntüsü vermemek için ‘Kapıya bırakılanları vekil yapacağız’ diye yeni bir algı oyunu oynayacaklar ama nafile.

E.Sancak, Tiran’a duyuralım diye şaka yollu ‘Hem 100 bin lira maaş alıyor hem de para aşırıyor ş…f.z’ derdi. Bunlar birbirini çiğ çiğ yer.

Fuat Avni yine bildi dedirtti

Fuat Avni TurkMedya grubundaki çekişmelere daha önce sosyal medya hesabından değinmişti. Fuat Avni isimli hesaptan şu iddialar ortaya atılmıştı:

– Ethem Sancak’ın cimriliği dillere destandır. Defaatle ‘BB’ye yeterince destek oluyorum ama kan emici aveneler canımdan bezdirdi’ demiştir

– E. Sancak artık ne Mustafa Karaalioğlu’nun aylık 100 bini bulan maaşını ne de onun has adamlarını beslemek istemediğini açıkça belirtti.

– Karaalioğlu duruma çözüm arıyor. TRT G.Müdürü olma planı suya düştü. Hem yasalar engel hem de İbrahim Eren ve Kemal Öztürk sıra bekliyor.

– Karalioğlu’nun, Sabah’a geçme isteğineyse Berat Albayrak’tan tepki geldi. Serhat’ın ayağını ikinci kez kaydırmasına göz yummayacaklar.

– Karaalioğlu, BB’nin de onu gözden çıkarmaya hazır olduğunu anlaması üzerine hem blöf hem de geleceğe yatırım için kritik bir hamle yaptı.

– Geçen hafta Yusuf Ziya Cömert’i de yanına alarak Köşk’e çıkan Karaalioğlu, Gül’le uzun süreli bir görüşme yaptı. Görüşmenin anlamı büyük.

– Karaalioğlu bu görüşmeyle, E.Sancak sıkıntısı nedeniyle hem BB’nin ekibine blöf yaptı hem de Gül’e dönük geleceğe yatırım yapmış oldu.

– Y.Z. Cömert görüşmenin detaylarını başbakanlığa ileterek bu oyunun parçası mı oldu yoksa Karaalioğlu’nu satıp kendi oyunu nu mu kuruyor?

– Havuz Medyası ve Yandaş Medyada ciddi taht kavgası var ve Bizans Oyunları oynanıyor. Rant peşinde koşanlar birbirinin ayağını kaydırıyor.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:24 25.11.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more