‘Türkiye’nin baas partisi vardır’

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde partisinin 5'inci olağan Kongresi'ne katıldı.

‘Türkiye’nin baas partisi vardır’

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Baas Partisi anlayışını eleştirerek, “Türkiye'nin bir Baas partisi vardır. Doğuda da var, batıda da var. Allah bu Baas Partisi’ne fırsat vermesin. Bu coğrafyada halkına zulüm eden Baas Partisi zihniyetidir” dedi.

Bakan Yılmaz'dan çözüm açıklamasıBakan Yılmaz’dan çözüm açıklaması

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde partisinin 5’inci olağan Kongresi’ne katıldı. Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen kongrede konuşan Bakan Yılmaz, Suriye ve Irak’ın Baas partileriyle birlikte en büyük zararı gördüğünü söyledi. Bakan Yılmaz, Türkiye’de de Baas Partisi bulunduğunu öne sürerek, şöyle konuştu:

İsmet Yılmaz'dan bedelli askerlik açıklamasıİsmet Yılmaz’dan bedelli askerlik açıklaması

 

“Türkiye'nin bir Baas partisi vardır. Doğuda da var, batıda da var. Allah bu Baas Partisi’ne fırsat vermesin. Bu coğrafyada halkına zulüm eden Baas Partisi zihniyetidir. Bakın Irak'ta en büyük zararı Saddam'la beraber Baas Partisi verdi. Suriye'de en büyük zararı Baas Partisi verdi Esad'la beraber. Türkiye'de bugün istediğimiz yerde değilsek, en büyük zararı Türkiye'nin Baas partileri verdi.”

'Türkiye'ye saldırı olursa'‘Türkiye’ye saldırı olursa’

 

Bakan Yılmaz, gazetecilerin bedelli askerlikle ilgili sorusuna ise “Bu konuda bir şey söylemiyorum” diyerek yanıtlamadı. Bakan Yılmaz, konuşmasının ardından Kaymakamlık ve belediyeyi ziyaret etti.

Erdoğan, Cameron ile görüştüErdoğan, Cameron ile görüştü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...