‘Türkiye’nin itibarı Ermenek’te gömülü’

Saadet Partisi Lideri Kamalak, Türkiye'nin itibarının Ak Saray yapmakla değil Ermenek'te madende kalan işçileri çıkarmakla artacağın söyledi.

‘Türkiye’nin itibarı Ermenek’te gömülü’

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ‘Ak Saray’ olarak adlandırılan yeni cumhurbaşkanlığı sarayının Türkiye’nin önceliğinin olmadığını söyleyerek, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız Türkiye’nin itibarından bahsediyor. Türkiye’nin itibari Ermenek’de gömülüdür” dedi.

Kamalak'tan AKP'ye yanıtı zor sorularKamalak’tan AKP’ye yanıtı zor sorular

SP Lideri Mustafa Kamalak, partisinin il kongresine katılmak üzere karayolu ile Tokat’a geldi. İl girişinde partililer tarafından karşılanan Kamalak, daha sonra öğle yemeği için özel bir lokantaya geçti. Burada İsrail askerlerinin Mecsid-i Aksa’ya yönelik saldırısının sorulması üzerine Kamalak, şunları söyledi:

“Şu an İsrail'e ‘Dur’ diyecek bir güç var mı? İsrail'in hedefi nedir? Büyük İsrail devletini kurmaktır. Adım adım ilerliyor. 1896 yılında birinci Siyonist komitede almış olduğu karar uygulanıyor.

Bahçeli'den Kürtlere çağrı!Bahçeli’den Kürtlere çağrı!

Bu sebeple 1996 yılında koalisyon hükümeti biçiminde de olsa iktidara gelir gelmez İsrail'i ve küresel emperyalizmi durduracak olan tedbirleri almıştık. Neydi o D-8 ler, küresel emperyalizmi bu durumu bildiği için bir takım gafillerle içerideki iktidar düşkünü makam sevdalısı gafillerle işbirliği yaparak milli görüşün yolunu kestiler. Dövünmek bir şeye yaramıyor. Şuan İsrail'in etrafı boşaltıldı. Irak yerle bir edildi. Aziz milletimizin desteklediği iktidar nerede yer aldı? Küresel emperyalizmin yanında.”

BBP de 'İhsanoğlu' dedi!BBP de ‘İhsanoğlu’ dedi!

 

‘İTİBAR BİNADA, SARAYDA DEĞİL’

Kamalak, “Yeni Cumhurbaşkanlığı sarayının maliyeti tartışılıyor. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?” şeklindeki soruya ise şu şekilde cevap verdi:

“Elbette ülkeler geliştikçe yeni binalara ihtiyaç doğabilir. Ama Türkiye’nin önceliği kanaatimce Ak saray değildir. Efendim sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız Türkiye’nin itibarinden bahsediyor. Türkiye’nin itibarı Ermenek’de gömülüdür, Soma’da gömüldü. Isparta’da elma bahçelerine giderken 16’sı kadın olmak üzere can veren 18 işçimizi beraber gömdük. Yani itibar binada, sarayda değil. Elbette binalara ihtiyaç olabilir. Ama öncelik binada değil, öncelik insanda. Kısacası bina yapılabilir, saraylar yapılabilir ama tarihimize baktığımızda biz saraylara ne zaman önem vermişiz, itibari kaybederken, devlet çökerken, Osmanlı yıkılırken. Nasıl olmuş o, bakıyoruz devletin ihtişamlı dönemlerinde komutanlar, padişahlar, sultanlar cephede. Altı asırlık sürenin 500 yıllık döneminde sadece Dolmabahçe sarayı yapılmış. Yıkıma doğru gidildiğinde, imparatorluk çökerken üstelik dış borçlarla Dolmabahçe sarayları yapılmış. Şimdi bakıyoruz borç 650-700 milyar dolara çıkmış kamu borcu. Doğan bebeler bile borçlu doğuyor, biz saraylar yaptırıyoruz. Hayırlı olsun.”

Kamalak daha sonra 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda düzenlenen il kongresine katıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...