“Türkiye’nin yükselişini hazmedemeyenler var”

Bakan Eroğlu Türkiye'nin yükselişini hazmedemeyenlerin olduğunu öne sürdü.

“Türkiye’nin yükselişini hazmedemeyenler var”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’nin son 12 yılda istikrarı yakaladığını söyleyerek, “Vatandaş bunun kıymetini biliyor ama Türkiye’nin bu muazzam yükselişini hazmedemeyenler var. Türkiye’nin önünü kesmek için pek çok hamle yapıldı ama Allah’ın izniyle, liderlerimizin dik duruşuyla bütün bu engeller aşıldı” dedi.

Komisyon'da Kaç-AK Saray'daKomisyon’da Kaç-AK Saray’da

Bakan Eroğlu, partisinin bir otelde düzenlediği Ereğli ilçe başkanlığının 4’üncü Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Tek liste ile yapılan kongrede, salondaki afişlerde ‘5’inci Olağan Genel Kurulu’ yazması dikkat çekti. İl Başkanı Hamdi Uçar,bu yanlışlık nedeniyle ilçe yöneticilerine tepki gösterdi.

YILDA 500 MİLYON FİDAN ÜRETİYORUZ

Katılmın yüksek olduğu kongrede konuşan Bakan Eroğlu, 12 yıllık AK Parti iktidarı ile Türkiye’de destan yazıldığını söyleyerek, 5 yıldız ayarında hastaneler, binlerce kilometre uzunluğunda bölünmüş yollar yapıldığını söyledi. Milletten aldıklarını millete hizmet olarak sunduklarını belirten Eroğlu, bakanlığının 12 yılda 2 bin 253 muazzam tesisi hizmete geçirdiğini söyledi. Bakan Eroğlu, şöyle devam etti:

Atatürk'ün kulübesi TBMM'deAtatürk’ün kulübesi TBMM’de

“Bunlar içinde 270 baraj, açılan 450 adetten fazla gölet var. Arıtma tesisleri, dere ıslah çalışmaları ile 70 şehrin su meselesini kökünden çözdük. Yoksa bu kuraklıkta İzmir de susuz kalırdı, Siirt de Mardin de, Sinop da susuz kalırdı. Biz, 1001 gölet projesi yapıyoruz. Geçmişte, 50 yılda yapılan sayı yaklaşık 450. 30 metre yükseklikteki bir göleti geçmişte 465 trilyona 22 yılda bitirmişler. Biz, aynı yükseklikteki göledi, sulaması da dahil 4.5 milyon liraya 18 ayda bitiriyoruz. Dolayısıyla biz her alanda 11 misli çalışıyoruz. Ağaç konusunda muazzam bir seferberlik yaptık. Şu ana kadar 3 milyar 250 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Geçmişte yılda 70 milyon fidan üretilirken biz şu anda 450 ile 500 milyon fidan üretiyoruz.”

MİLLET DÜŞMANLARININ HEVESLERİNİN KURSAKLARINDA KALACAĞI SEÇİM OLACAK

AKP’nin milleti için gece gündüz Allah rızası için çalışan bir parti olduğunu vurgulayan Eroğlu, şöyle devam etti:

“Biz 77 milyonu gönülden seviyoruz. Bizim anlayışımızda bu var. Siyasi istikrar devam edecek. 2015 seçimleri çok önemlidir. Çünkü Türkiye, son 12 yılda istikrarı yakaladı. Vatandaş da bunun kıymetini biliyor ama Türkiye’nin bu muazzam yükselişini hazmedemeyenler var. Türkiye’nin önünü kesmek için pek çok hamle yapıldı ama Allah’ın izniyle liderlerimizin dik duruşuyla bütün bu engeller aşıldı. 2015 seçimleri inşallah bu millet düşmanlarının heveslerinin kursaklarında kalacağı bir seçim olacaktır.”

Bakan Eroğlu, bir süre polis evinde dinlendikten sonra kentten ayrıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...