Uçaktaki HÜDA PAR – HDP kavgasının ses kayıtları çıktı

Selahattin Demirtaş ile HÜDA PAR'lı bir vatandaşın uçaktaki 'Kobani' tartışmasına ait ses kayıtları ortaya çıktı.

Uçaktaki HÜDA PAR – HDP kavgasının ses kayıtları çıktı

Geçtiğimiz hafta Diyarbakır'dan uçakla Ankara'ya giden HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın Kobani olaylarında oğlu yaralanan bir yolcu ile tartıştığı iddia edilmişti. O tartışmaya ait olduğu iddia edilen bir kayıt ortaya çıktı.

Demirtaş'a tepki göstererek bağıran yolcunun ”Senin yüzünden çocuğum hastanede yatıyor” dediği Demirtaş’ın da “Biz sizin gibilerin tehditlerinden korkmayız, terbiyesiz” cevabını verdiği duyuluyor.

Tartışmanın büyümesi üzerine kokpitten ‘lütfen yerlerinize oturun’ anonsu yapılıyor. Gerginlik dakikalarca sürüyor.

Bingöl'de HÜDA PAR üyesi öldürüldüBingöl’de HÜDA PAR üyesi öldürüldü

ŞAHIS HÜDA PAR’LI İDDİASI

Demirtaş ile tartışan kişinin HÜDAPAR'lı Abdulvahap Kaplan adlı kişi olduğu iddia edildi.

Hüda-Par'dan Hüda-Par’dan “PKK’yla diaolog” açıklaması

AKP’Lİ TANIK O ANLARI ANLATTI

Uçak tartışmasının tanığı olan AKP Diyarbakır Milletvekili Mehmet Hamzaoğulları, da yaşananları anlattı. Aynı uçakla Ankara'ya geldiğini belirten AKP Diyarbakır Milletvekili Mehmet Hamzaoğulları, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile bir yolcu arasında uçakta başlayan ve körük ile apronda devam eden tartışmayı şöyle anlattı:

“30 Ekim akşamı 21.20 Diyarbakır-Ankara uçağı ile buraya hareket etmiştik. Uçak aprona indikten sonra yaklaşırken körüklere doğru 3'ncü sırada oturan bir yolcu Selahattin Demirtaş'a ‘İnsanları tekrar sokağa dökmeye çalışıyorsunuz. Bu ölümler yeterli değil mi ? Yetmedi mi? İnsanları öldürerek ne ele geçirmek istiyorsunuz' diye tepkisi oldu. Selahattin Bey de bu tepki üzerine ‘çıkışta erkeksen bu ifadeleri yüzüme de söyle' dedi. Beyefendi de ‘Ben hiçbir şeyden korkmuyorum. Allah'tan başka hiçbir şeyden korkmuyorum. Çıkışta da bunları sana çok rahatlıkla söylerim.' dedi. Hatta oturduğu yeri tarif etti. Hiçbir şeyden çekinmediğini söyledi.”

“PKK özerkliğini ilan etti”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...