Validebağ için yürüdüler!

Validebağ Korusu'nun bitişiğinde bulunan alana yaptırılan inşaata tepkiler sürüyor. Acıbadem'de toplanan 1.500'den fazla kişi Validebağ'a yürüdü

Validebağ için yürüdüler!

Saat 19.00 sıralarında Acıbadem Caddesi üzerinde bulunan Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi önünde toplanan kalabalyık, toplanarak, Validebağ Korusu’na doğru yürüyüşe geçti. CHP PM üyesi Yasemin Öney Cankurtaran ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever ve diğer CHP’li üyeler de yürüyüşe katıldı.

Polis kamerasında Validebağ müdahalesiPolis kamerasında Validebağ müdahalesi

 

POLİSTEN SIKI ÖNLEM

Yürüyüş öncesinde, yol güzergahı boyunca Çevik Kuvvet ekiplerinin yanı sıra Özel Tim ekipleri de önlem aldı. TOMA’lar da muhtemel bir gerginliğe karşı belirli noktalarda bekletildi.

Kortejin en önünde yer alan “Bu İnşaat Duracak – Validebağ Korusu Yaşayacak” pankartını CHP Parti Meclisi üyesi Yasemin Öney Cankurtaran taşıdı. Eylemcilerin yürüyüşüne bazı vatandaşlar evlerinin pencere ve balkonlarından alkışla destek verirken, sürücüler de klakson çalarak protestoya katıldı.

Yürüyüşün sonunda Validebağ Korusu’nun yanındaki inşaat alanına gelen grup, burada “Biz Biz Biz Bir aradayız / Bir arada Koruyu koruyacağız” şeklinde sloganlar attı. Validebağ Korusu girişinde yapılan konuşmalar sırasında polis yine önlemlerini sürdürdü.

Polisin gözünden Validebağ olaylarıPolisin gözünden Validebağ olayları

 

OTURMA EYLEMİ…
Validebağ Korusu yanındaki inşaat çalışmalarını protesto eden kalabalık grup, Acıbadem Caddesi üzerindeki Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi önünden eylem alanına kadar yürüdü. Burada yapılan konuşmaların ardından grup oturma eylemi yaptı. Eylemciler, daha önce başlatılan imza kampanyası için imza verdi.

O ağaçlarla İstanbul'da eylem!O ağaçlarla İstanbul’da eylem!

Bu sırada, CHP Parti Meclisi üyesi, gazeteci-yazar Tuncay Özkan da inşaat alanına gelerek eylemcilere destek verdi. Özkan, imza kampanyasına destek verdikten sonra alandan ayrıldı.

Eylem sırasında geniş güvenlik önlemi alınırken, grup olaysız şekilde dağıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...