Reklamsız Sözcü

İstanbul sise teslim!

İstanbul’da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan sis son 24 saatte hayatı felç etti.

17:49 -
İstanbul sise teslim!

Sabiha Gökçen’de tüm seferler iptal!

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda sis nedeniyle tüm seferler iptal edildi

İstanbul’da yaşanan yoğun sis nedeni ile Şehir Hatları vapur seferlerinin tamamı iptal edildi. Sabiha Gökçen Havalimanı ve Atatürk Havalimanı’ndaki uçuşlar aksadı.

Vapur seferlerinin iptal olması sonucu Marmaray’a yüklenen yolcular izdiahama neden oldular. Metrobüs bekleyenlerin ise hali içler acısı bir hal aldı.

YOĞUNLUK BAŞLADI
İstanbul'da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan sis son 24 saatte hayatı felç etti. Boğaz Köprüsü görünmez hale geldi, trafikte sis lambaları kullandı.Sabiha Gökçen Havalimanı ve Atatürk Havalimanı’ndaki uçuşlar aksadı. Şehir hatları vapur seferleri tam 3 kez iptal edildi. Hal böyle olunca İstanbullu Marmaray'a yüklendi, duraklar doldu taştı kuyruklar dışarıya kadar uzadı. Saatler 17:30’u gösterdiğinde ise şehir hatları vapur seferlerinin tümü iptal edildi, trafikte yoğunluk başladı.

MARMARAY’DA SİS YOĞUNLUĞU
İstanbul’da yoğun sis nedeniyle vapur seferleri iptal edildi.
Eminönü İskelesi’ne gelen yolcular vapur seferlerinin iptal olduğunu öğrenince Marmaray ile Anadolu yakasına geçmek istedi. Marmaray istasyonlarında aşırı yoğunluk oluştu. Yüzlerce yolcu Sirkeci Marmaray İstasyonu’nda saatlerce beklemek zorunda kaldı. Bazı yolcular, metrobüs ve otobüslerle Anadolu yakasına geçti. Marmaray istasyonunda sık sık yoğunluğun olduğu yönünde anonslar yapıldı.

VALİ MUTLU’DAN SİS TWEETİ
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu,İstanbul’da etkili olan sis ile ilgili Twitter hesabından açıklamada bulundu. Mutlu, “İstanbul’da etkili sis nedeniyle deniz trafiğinde ve hava alanlarında ulaşım aksadı. Sisli hava yarın öğlene kadar etkili olacak.” dedi.

VAPUR SEFERLERİ 3 KEZ İPTAL OLDU

Sabah erken saatlerde  İBB’ye bağlı şehir hatları vapur seferlerinin tümü iptal edildi. Sadece Üsküdar – Beşiktaş seferleri gecikmeli olarak yapılabiliyordu. Saat 08:35 itibariyle şehir hatları vapur seferleri yapılmaya başlandı.

Saat 09.10’da sis nedeniyle vapur seferleri bir kez daha iptal edildi. İskelelere gelen vatandaşlar vapurların çalışmadığını görünce motorlarla karşıya geçti. İskelelerde vatandaşlara seferlerin iptal olduğu yönünde uyarılar yapıldı. Bazı vatandaşlar, alternatif ulaşım araçlarını kullanmak yerine iskele önünde beklemeyi tercih etti.

Yoğun sis nedeniyle ikinci kez iptal edilen seferler saat 12.00 itibariyle Kabataş – Kadıköy – Bostancı / Adalar seferi hariç yeniden başladı. İstanbul’da etkili olan sis nedeniyle saat 14.45’de vapur seferlerinde 3. kez iptaller oldu.

Feribot ve at yarışları da iptal

İstanbul’da etkili olan yoğun sis nedeniyle tümü iptal edilen Şehir Hatları vapur seferlerinin haricinde Sirkeci Harem Hattı araba vapuru seferleri – iç hat Deniz Otobüsü seferleri ile Bursa, Bandırma ve Yalova seferleri de yapılamıyor. Veliefendi’de yapılacak at yarışları da sis nedeniyle iptal edildi.

İşte iptal edilen Bursa, Bandırma ve Yalova seferleri:

Yenikapı – Bursa Hızlı Feribot

Kartal / Yalova Deniz Otobüsü

Yalova / Pendik Ferry Cat tipi hızlı feribot

Pendik / Yalova Ferry Cat tipi hızlı feribot

Bostancı – Yenikapı – Bandırma Deniz Otobüsü

Bursa – Yenikapı Hızlı Feribot

Yalova – Yenikapı Ferry Cat tipi hızlı feribot

Yenikapı – Yalova Ferry Cat tipi hızlı feribot

Bandırma – Yenikapı Hızlı Feribot

Yalova / Kartal – Bostancı Deniz Otobüsü

Kadıköy – Yenikapı – Bursa Deniz Otobüsü

Yenikapı – Bandırma Hızlı Feribot

Bandırma – Yenikapı – Bostancı Deniz Otobüsü

AT YARIŞLARI DA İPTAL
Türkiye Jokey Kulübü (TJK), İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda bugün koşulması planlanan tüm yarışları yoğun sis nedeniyle iptal etti.

Tüm yarışların Pazartesi gününe ertelendiğini belirten TJK, şu açıklamayı yaptı;

“Komiserler Kurulu Kararı ile; 19 Şubat Çarşamba günü Veliefendi Hipodromunda yoğun sis nedeniyle görüş açısının daralmasından dolayı tüm koşular 24 Şubat Pazartesi gününe ertelenmiştir.”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 21:18 19.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more