YARSAV adayları başvuruya başladı

YARSAV ile Yargıçlar Sendikası'nın desteklediği isimler, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçimi için YSK'ya adaylık başvurusunda bulundu.

YARSAV adayları başvuruya başladı

Başvuru sonrası açıklama yapan YARSAV Başkanı Murat Arslan, “Süreci mümkün olduğunca adil, dürüst ve şeffaf şekilde yürütmeye çalıştık ancak maalesef bizim dışımızda gelişen olaylarla yürütmenin ciddi müdahaleleri oldu. Halen de devam ediyor. Çok ciddi şekilde HSYK seçim sürecine müdahil olmuş durumda. Dolayısıyla aday başurularıyla birlikte şikayetlerimiz oldu, bundan sonra suç duyurularımız da olacak” ifadelerini kullandı.

“ADALETİ GERÇEKLEŞTİRECEK BİR YARGI ADINA ÇAĞRI YAPIYORUZ”

Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, başvurunun ardından hiçbir güç odağıyla işbirliği içerisinde olmadıkları değerlendirmesinde bulunarak “Yargıç kimliğini esas alan bütün meslektaşlarımıza hukukun üstünlüğü adına, adaleti gerçekleştirecek bir yargı adına çağrı yapıyoruz. Seçim, yeter ki serbest, eşit koşullarda yapılsın. Galip çıkacak hukukun üstünlüğü, galip çıkacak adalet, bizler, Türkiye olacak” diye konuştu.

DHA