Sözcü Plus Giriş

Yavaş: En büyük projemiz…

"Ankara’da 2014 yılının en büyük problemi Melih Gökçek problemidir." diyen Yavaş, en büyük projesini açıkladı

11:57 -
Yavaş: En büyük projemiz…

Mansur Yavaş, CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu ve CHP Sincan Belediye Başkan Adayı Alaattin Türkoğlu ile birlikte Beypazarı Karaşarlılar Derneği'nin Sincan Kültür Evi'nde düzenlediği toplantıya katıldı. Sincanlı vatandaşların da yoğun katılımıyla açık hava toplantısına dönüşen ziyarette halka seslenen Yavaş, “Bu kalabalıktan şunu anlıyorum, Ankara'nın müthiş bir değişime ihtiyacı var. Geçen seçim Ankara'ya sorduğumuzda su derdi vardı, ulaşım derdi vardı. Hala da var. Ankara'da 2014 yılının en büyük problemi Melih Gökçek problemidir. En büyük projemiz de Melih Gökçekten kurtulma projesidir” dedi.

“HİÇ KİMSE TEK BAŞINA AKILLI DEĞİLDİR”

Mevcut Belediye başkanının 20 yılı doldurarak yorulduğunu belirten Yavaş, “Sayın Başkan bu döneminde daha olgunlaşıp belediye başkanlığındaki tecrübesini artırarak Ankara halkını kucaklayacağına tam tersine iyice politize olup 'bizden' ve 'onlardan' şeklinde ayırım yapmaktadır. Böyle bir belediye başkanlığı anlayışını asla kabul etmiyoruz. Belediye başkanı, seçildiği andan itibaren herkesin belediye başkanı olduğunu bilmesi gerekir. Hiç kimse tek başına akıllı değildir. Vatandaşın fikri alınmalıdır. Sayın Gökçek'te bu anlayışın uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır” dedi.

ANKARA'YI GIRTLAĞINA KADAR BORCA BATIRDI

Melih Gökçek'in her konuda tek başına karar verdiğini savunan Mansur Yavaş, “Ankara'yı gırtlağına kadar borca batırmıştır. Geçen gün bir televizyon programında gördünüz. Ankara'nın borcunu sordular, her şeyi bilen başkan bu borcu söyleyemedi. Saklıyor. Allah nasip ederse hep birlikte bu değişimi gerçekleştireceğiz. Ne kadar borcu varsa, ne kadar israf yapmışsa, varsa yetim hakkı nereye gitmiş hepsini ortaya dökeceğiz” dedi. Yavaş, Atatürk Orman Çiftliği'ndeki ağaçların kesilerek yerine yapılan TEMA Park'a 1 milyar dolar harcandığını belirterek “Nasıl olsa yırtılan Hacı Bekir'in yakası. Cebinden bir kuruş para harcamıyor, geleceğinizi de borçlandırıyor. Bu kadar borcun üzerine 1 milyar dolarlık bir tesisin aciliyeti nedir? Bu kadar çok borçla, senin ayranın yok içmeye Ankara'nın geleceğini niye karartıyorsun” dedi.

“SU NEDEN GELİR KAPISI HALİNE GELMİŞTİR?”

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin suyu gelir kapısı haline getirdiğini kaydeden Yavaş, göreve geldiğinde ilk iş olarak suyu ucuzlatacağını söyledi. Sudan para kazanılmayacağının altını çizerek, “Su neden gelir kapısı haline gelmiştir? ASKİ sadece Ankaralıya ucuz ve temiz su sağlamak üzere kurulmuşken 1,5 katrilyonluk asfalt yapmıştır. Bu ne demek? ASKİ'nin giderlerinin şişirilmesi demektir ve bunun da parasını fakir halk dahil bütün Ankaralılardan almak demektir” şeklinde konuştu.

“VATANDAŞIN CEBİNE KALACAK”

Mansur Yavaş, sosyal yardım alan ailelerden 20 tona kadar su bedeli olarak 10 lira alınacağını, 20 tondan sonrası için normal tarife uygulanacağını belirtirken, “Yardımlar devam edecek. Ulaşımda da indirim yapacağız. Yardım alan ailelerden ulaşım ücreti olarak Pazar günleri hariç 52 gidiş geliş sadece 10 lira olacak. Melih Gökçek'in kaşıkla verip kepçeyle aldığı yardımlar vatandaşın cebinde kalacak” dedi.

GÖKÇEK’E KAPI ELEŞTİRİSİ

Melih Gökçek'in yaptırdığı Ankara'ya giriş kapılarına 30 trilyon harcadığını kaydeden Yavaş, “Ne işe yarıyor bu kapılar. İki okul, hastane yapsaydın, işyeri açsaydın insanlar oradan geçinseydi olmaz mıydı? Öncelikli miydi o kapılar? Öncelik vatandaşın refahıdır, boğazıdır” diye konuştu.
Bir önceki seçimlerde Melih Gökçek'in noter tasdikli sözlerinin olduğunu kaydeden Yavaş, “Belki insanlar inanmaz diye notere giderek projelerini taahhütle verdi. Biz Ankaralıyız, Beypazarlıyız. Notere falan gerek yok. Bizim sözümüz senettir. Noter protesto etmezse, 30 Mart günü Melih Gökçeği protesto etme günüdür, işten çıkartma günüdür. Protestonuzu da oylarınızla göstereceksiniz” dedi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more