45 sokak köpeğine bakıyor

Bir hayvan sever Nevzat Eski. Ankara Ahlatlıbel'de yaptığı hayvan barınağında 45 köpeği için hayvan sevenlerden yardım elinin uzatılmasını bekliyor.

45 sokak köpeğine bakıyor

Bir hayvan sever Nevzat Eski. Ankara Ahlatlıbel mahallesinde yaptığı hayvan barınağında 45 köpeği için hayvan sevenlerden yardım elinin uzatılmasını bekliyor.

Çankaya Belediyesi'nden 2007 yılında emekli olan 54 yaşındaki Nevzat Eski, sokakta beslediği köpeklere daha iyi bakabilmek için onları Ahlatlıbel Mahallesi'ndeki abisinin yarım olan 3 katlı ev inşaatının yanında yaptığı barınakta 45 köpeğine maddi ve manevi yönden yardım elinin uzatılmasını bekliyor. Nevzat Eski, her gün 25 km yol yaptığını hayvanların hepsinin sağlığıyla bire bir ilgilendiğini, aşılarını yaptırdığını ifade ederek, SÖZCÜ TV’ye şöyle konuştu, ” Burası abimin ev inşaatının yanında elektrik ve suyu olmayan bir yer. Barınağa her gün arabam ile içme suyu taşıyorum. 1500 tl emekli maaşımla onlara mama alıyorum. Maddi gücüm yok, olsaydı kimseden yardım istemezdim. Ancak yardımseverlerden sadece bu köpeklere sevgi vermelerini ve mama getirmelerini istiyorum. Köpeklerin bir kısmının inşaatın kapalı bölümünde, bir kısmının da bahçede yer yaptım. Onları gelip sevsinler ilgilensinler ve getirebildikleri kadarı ile mama getirsinler. Onların sevgiye ve yaşamaya hakkı var ” diye konuştu.

Emekli maaşının tümünü köpekleri için harcayan Eski, afişlere rağmen köpekleri için yardım bulamadığının altını çizerek kendisine ulaşmak için telefon numarasını ve gmail adresini SÖZCÜ aracılığı ile iletti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...