8 gün sonra mucize kurtuluş

Kastomonu'nun İnebolu İlçesi’ne bağlı Durupınar Köyü’ndeinek otlatırken kaybolan zihinsel engelli 43 yaşındaki Davut Arslan, 8 gün sonra bulundu.

8 gün sonra mucize kurtuluş

Davut Arslan, geçen 11 Kasım'da kızkardeşiyle köyün yakınındaki ormanlık alanda inek otlatırken ortadan kayboldu. Jandarma, AFAD ve köylüler, bölgede arama çalışması başlattı. Davut Arslan'ın fotoğrafı bulunan afişler çevre köy ve ilçelere dağıtıldı. Ancak yapılan aramalarda Arslan'a rastlanmadı.

Bu sabah İkizler Köyü'nden bir kişi, köyün yakınında yol kenarında bir kişiyi ormana kaçarken gördü ve jandarmaya haber verdi. Jandarmanın yakınlarıyla birlikte bölgede yaptığı aramalarda Davut Arslan, İkizler Köyü'nün yakınındaki orman içinde dere yatağında yorgnu ve bitkin halde bulundu.

Ayakları çıplak olan, üşüdüğü için bir askerin parkasını verdiği Davut Arslan'a su da içirildi. Bacaklarında, ayaklarında yırtık ve çizikler oluşan, kıyafetleri de yırtılan Davut Arslan, ambulansla İnebolu Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Arslan'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

'SADECE SU İÇMİŞ, BİR ŞEY YEMEMİŞ'

Davut Arslan'ın kardeşi Fatma Arıcı, kardeşinin 8 gün boyunca ormanda sadece su içerek hayatta kaldığını söyledi. Arıcı, “Beni görünce bir şeyler söylemeye başladı. 'Domuz saldırdı' diyor. Su içtiğini söylüyor. Ama bir şey yememiş. Bir şey yemek aklına gelmez. Ayaklarında biraz sıkıntı var” dedi.

Eniştesi Erol Arıcı da “Jandarmayla birlikte bulduğumuzda yorgun ve bitkin bir haldeydi. Ayağında ayakkabıları yoktu. Üstü başı dağılmış bir haldeydi. Ayakları şiş. Sigara istedi hemen. Bisküvi verdik. Allah korumuş işte” diye konuştu. DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...