Reklamsız Sözcü

Abant ve Kartalkaya kar altında

Kar kalınlığı Abant'ta 10, Kartalkaya'da 20 santimetreye ulaştı.

android-time 17:11
Abant ve Kartalkaya kar altında
Kar kalınlığı Abant'ta 10, Kartalkaya'da 20 santimetreye ulaştı.

İstanbul’a yakın yerlerde kayak sezonu açıldı. Kar kalınlığı Abant’ta 10, Kartalkaya’da 20 santimetreye ulaştı. Bolu’nun yüksek kesimlerinde aralıklarla etkili olan yağışın ardından Abant Tabiat parkı’nda kar kalınlığı 10 santimetre ölçüldü. Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya’da ise kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Tatilciler, beyaz örtüyle kaplanan Abant ve Kartalkaya’ya akın etti.

TÜRKİYE BEYAZA BÜRÜNDÜ

Abant Palace Otel Genel Müdürü Erol Oğuz, yağışın ardından Abant’ta yoğunluk yaşandığını belirterek, “Doğa harikası Abant, bu mevsimde görülmeye değer” dedi.
Grand Kartal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Halit Ergül de kayak merkezindeki otellerin hazırlıklarını tamamladığını, kayak için gerekli karın birikmesi durumunda sezonu açabileceklerini söyledi.

GÜMÜŞHANE’DE KAR YAĞIŞI

Gümüşhane’de etkili olan kar yağışı nedeniyle Torul ilçesindeki Limni Gölü buz tuttu. Kentte yüksek kesimlerde etkili olan yağış nedeniyle kar kalındığı 10 santimetreye ulaştı. Torul ilçesindeki Limni Gölü yağan karın ardından havaların soğumasıyla buzla kaplandı. Çevre ve Orman Bakanlığına bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce “mesire alanı” olan ilan edilen Limni Gölü’nün buz tutması ve çevresindeki ormanlık alanın kar yağışıyla beyaza bürünmesi güzel görüntüler oluşturdu. Gümüşhane Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan da kar yağışı dolayısıyla kent genelinde kapalı köy yolunun olmadığını söyledi.

ARTVİN-ERZURUM KARAYOLU ULAŞIMA AÇILDI

Artvin’de, sabah saatlerinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle ulaşıma kapanan Artvin-Erzurum karayolu, yeniden açıldı. Artvin-Yusufeli ve Erzurum arasındaki ulaşımı sağlayan yolun Artvin tarafındaki 2. kilometresinde sabah saatlerinde yaşanan toprak kayması sırasında kaya parçaları ve hafriyatın düşmesi nedeniyle yol ulaşıma kapanınca ekiplerce çalışma başlatıldı.

Karayolları ve Devlet Su İşleri (DSİ) görevlilerinin iş makineleri ile yaptıkları çalışmalar sonucu düşen kaya parçaları ve hafriyat temizlenerek yoldaki trafik akışı yeniden sağlandı. Söz konusu 2 kuruma bağlı görevlilerle jandarmaya bağlı trafik ekipleri, bölgede yol güvenliğinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için yol temizleme çalışması yapıyor.

AA / DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more