Reklamsız Sözcü

Abdullah Gül direksiyona geçti mesaj verdi!

Batıkent-Sincan Metro Hattı düzenlenen törenle açıldı. Metrodaki ilk sürüşü Cumhurbaşkanı Gül yaptı.

13:48 -
Abdullah Gül direksiyona geçti mesaj verdi!

Batıkent-Sincan Metro Hattı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Çiçek, Başbakan Erdoğan, İspanya Başbakanı Rajoy’un birlikte yaptığı açılışın ardından hizmete girdi. Davetliler, resmi törenin ardından metronun ilk seferinde de yolculuk yaptı. Direksiyonda ise Cumhurbaşkanı Gül vardı.

Abdullah Gül, Batıkent-Sincan metro hattının açılışı dolayısıyla Harikalar Diyarı Nejat Uygur Amfi Tiyatrosu’nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, metro açılışını TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ve bakanlar ile hep beraber açmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.

Tören alanına Batıkent’ten metro ile geldiklerini belirten Gül, “Bundan sonra sizler de bu metroyu hergün sabah akşam kullanacaksınız ve yollarda geçen zamanlarınıza, acıdığınız zamanlarınıza artık bundan sonra acımayacaksınız ve o sıkıntıları yaşamayacaksınız” dedi.

Tüm ülkenin gurur duyduğu Marmaray projesinin iki ay önce hayata geçtiğini anımsatan Gül, metrolara ilişkin projelerin de gerçekleştirildiğini ifade etti. Abdullah Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bütün bunların yapılabilmesi için bir memlekette önce huzur, istikrar gerekir, barış gerekir. Yoksa enerjimizi lüzumsuz dedikodulara harcarız ama halka hizmet edebilmek için enerjilerimizi sinerji haline dönüştürebilmemiz için istikrar ve huzur herşeyin başıdır. Şüphesiz ki demokrasilerde çoğulculuk vardır. Şüphesiz ki demokrasilerde farklı fikirler vardır ama bunların hepsinin medeni bir şekilde yarışması da yine demokrasinin bir şartıdır. Ülkemizde istikrarı koruduğumuz, lüzumsuz dedikodular, kavgalar içine girmediğimiz süre içerisinde, bu 10 yılda ne kadar büyük hizmetler yapıldıysa bunlara yenilerinin de ekleneceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Konuşmaların ardından Gül, Çiçek, Erdoğan ve İspanya Başbakanı Rajoy ile diğer protokol üyeleri sahnede kurdele keserek metro açılışını gerçekleştirdi.

Direksiyona geçen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bir süre yeni metroyu test etti. (AA)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 13:50 12.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more