Ağrı’da olağanüstü kongre kararı

CHP Ağrı İl Başkanı Birol Öztürk, kararı basına açıkladı.

Ağrı’da olağanüstü kongre kararı

CHP Ağrı İl Yönetim Kurulu, olağanüstü kongre yapma kararı aldı. Basına açıklama yapan Ağrı İl Başkanı Birol Öztürk, şunları söyledi:

Demokratik cumhuriyetin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin en önemli değerlerinden bir tanesi, hiç kuşkusuz parti içi demokrasinin eksiksiz ve koşulsuz bir şekilde işletilmesidir.
Yine son seçim bildirgesinde de özellikle vurgulandığı üzere, Cumhuriyet Halk Partisi’nin birincil hedeflerinden bir tanesi, özgürlükçü demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla ülkemizde hayat bulmasıdır.
İşte bu çerçevede, Cumhuriyet Halk Partisi Ağrı İl Yönetim Kurulu 15.10.2014tarihinde toplanmış ve 22.11.2014 tarihinde Olağanüstü İl Kongresi yapılmasını kararlaştırmıştır.
Yeni il yönetimini oluşturacak bu kongremizde, her zaman onur vesilesi addettiğim il başkanlığı görevine aday olmama kararı aldım. Bu kararı alırken, partimizin demokratik geleneklerine uygun olarak parti içi demokrasinin özgürce işletilmesinin önünü açmayı amaçladım.
Gerek il başkanlığımdan önceki dönemde bir parti neferi olarak, gerek il başkanlığı görevini üstlendiğim tarihten bu yana, partimin yerelde ve ulusal ölçekte iktidar olması için tüm gayretimle çalıştım. Bundan sonra da aynı şevkle çalışacağımı; kongre sonucunda oluşacak yeni yönetime, halka hizmet için partimizi layık olduğu iktidara taşıma yolunda aynı heyecan ve inançla destek olacağımı tüm kamuoyunun bilgisine sunmak isterim.
En içten sevgi ve saygılarımla,

Avukat Birol Öztürk
Cumhuriyet Halk Partisi Ağrı İl Başkanı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...