Reklamsız Sözcü

AKP’li aday: Sosyal içiciyim

Bodrum'un AKP'li belediye başkan adayının 'alkol kullanıyor musunuz?' sorusuna verdiği cevap...

android-time 10:28
AKP’li aday: Sosyal içiciyim
Bodrum'un AKP'li belediye başkan adayının 'alkol kullanıyor musunuz?' sorusuna verdiği cevap...

Bodrum AKP Belediye Başkan adayı Ali Server Yazgan, alkolle ilgili açıklamalarının arkasında durduğunu belirtip “İçimden gelen şeyleri söyledim. Samimi bir ifadedir. Ben de sosyal bir içiciyim” dedi.

Geçen Pazar günü AKP İlçe Divan Kurulu Toplantısı’nda alkol ile ilgili sözleriyle dikkatleri üzerine çeken AKP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ali Server Yazgan, konuk olduğu CNN Türk televizyonunda Cüneyt Özdemir’in sunduğu 5N1K programında açıklamalarda bulundu.

Bazı toplantı ve kokteyllerde bir bardak şarap içtiğini bunun da normal olduğunu belirten Yazgan, önceki açıklamalarını hatırlatıp “İnsanın pankreası sağlamsa, ciğeri sağlamsa, cebinde parası varsa ve çocuklarını eksik bırakmıyorsan kardeşim, sabaha kadar iç. Sana mani olan yok” sözlerinin arkasında durduğunu söyledi.

Belediye Başkan adayı Ali Yazgan açıklamalarına şöyle devam etti: “O ifadeler tamamen doğaçlama ifadelerdi, içimden gelen şeyleri söyledim, samimi bir ifadedir aslında. Ben sık sık Bodrum’da gezerken insanların bana sorduğu bir şey. Alkolle ilgili nasıl bir düzenleme yapacağımdı. Benim ve partimin kimsenin ne kılık kıyafetiyle, ne yaşamıyla ne de siyasi düşüncesiyle bir sorunu yok, herkes istediği gibi özgür yaşayabilmeli. Tabi Bodrum bir turizm beldesi ve bazı beklentileri var. Sahil kesiminin bizi öcü gibi göstermesine bir tepki olarak bu ifadeleri kullandım ve bu ifadelerimin arkasındayım. Ama tabiki bazı şartlarımız var. İnsan alkol kullanıyorsa ciğer ve pankreası sağlam olmalı, maddi durumu yerinde ise ailesine eşine zarar vermiyorsa. Ancak arabaya alkollü biniyorsa buna da dur diyebilmeliyiz.”

SOSYAL İÇİCİYİM

Alkol kullanıp kullanmadığına yönelik bir soruya “Alkol kullandım. Sosyal bir içiciyim” diye cevap veren Yazgan, sözlerini şöyle tamamladı: “Yani özel gecelerde düğün derneklerde bir bardak kırmızı şarap içerim. Sayın Başbakan’ıma yerden göğe kadar katılıyorum. Bu bir alışkanlık, tıpkı sigara gibi. Ama burası Bodrum ve burada turizm yapıyoruz. Dünyaya açılıyoruz yani Bodrum’da kimse bu konuda beni eleştirmedi. Ayrıca yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerle Bodrum’da fark yaratacağız. Örneğin Bodrum’a Oxford kalitesinde üniversiteler, fakülteler açacağız. Alkol konusunda başbakanımız Sayın Erdoğan’ında daha önceki yaptığı açıklamalarına katılıyorum. Ayrıca Bodrum’a hizmet etmek için yarışa girdiğim tüm belediye başkanları arkadaşlarımla yıllardan beri tanışırız hepimiz. Bir arkadaşız ve Bodrum’un geleceği için çalışıyoruz.”

DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more