Sözcü Plus Giriş

‘Ali Sami Yen benim çocuklarımı aldı’

İki oğlunu kaybeden babanın feryadı... Mecidiyeköy'de yıkılan Ali Sami Yen Stadının yerine yapılan rezidans inşaatında meydana facia en çok onu yaktı...

Güncellenme: 13:50, 07/09/2014
‘Ali Sami Yen benim çocuklarımı aldı’

32. kattan zemine çakılan yük asansöründen 10 işçinin cesedi çıkarıldı. Sabaha kadar süren çalışmaların ardından inşaatta alanında çalışmalar durdurularak çevrede güvenlik önlemleri arttırıldı. İnşaat çevresine çok sayıda çevik kuvvet ekibi ve TOMA konuşlandırıldı. Saat 10.30 sıralarında da olay yeri inceleme ekipleri binaya girdi. Kazanın yaşandığı binada incelemelerin sürdüğü belirtildi.

BABANIN GÖZYAŞLARI


Olayın duyulmasının ardından hayatını kaybeden işçilerin yakınları da inşaat alanına gelmeye başladı. Aynı yerde 4 oğlu ile çalıştığı belirtilen ve oğullarından Tahir ve Ferdi Kara’yı kaybeden baba Mithat Kara “Ali Sami Yen iki çocuğumu aldı. 6 çocuğum vardı ikisi gitti” diyerek gözyaşı döktü. Acılı babayı çevredeki işçiler inşaat içine alarak teselli etmeye çalıştı. Tahir ve Ferdi Kara’nın köylüsü ve yakını olduğunu söyleyen Celal Sarı, “Burada çalışan bir köylümüzün telefonu ile olayı öğrendim. Bu olay ihmalkarlık. Buraya asansörleri kuran firma denetlemesi lazım. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:11:58,