Reklamsız Sözcü

‘Alo Kandil hattı da var mı?’

MHP'li Çetin: "Ey Tayyip Erdoğan, Alo Fatih hattının yanı sıra, Alo Kandil, Alo Apo gibi kaç tane hatta sahipsin?"

android-time 17:04
‘Alo Kandil hattı da var mı?’
MHP'li Çetin: "Ey Tayyip Erdoğan, Alo Fatih hattının yanı sıra, Alo Kandil, Alo Apo gibi kaç tane hatta sahipsin?"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, “Ey Tayyip Erdoğan, Alo Fatih hattının yanı sıra, Alo Kandil, Alo Apo gibi kaç tane hatta sahipsin? Milletin seçilmiş temsilcisi misin, yoksa bir paralel örgütün lideri misin?” dedi.

Çetin, yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve “onun besleme medyasının” kamuoyuna yansıyan “MHP korkularının” şaşırtıcı olmadığını belirterek, şunları ifade etti:

“Milliyetçi Ülkücü Hareket, Tayyip Erdoğan’ın besleme medyası, vatansız sermayesi ve etnik bölücü ortaklarının Türkiye’de kurduğu düzeni başlarına yıkacak inancın adı olmaya devam edecektir. Hırsızlığın ve yolsuzluğun ustalarının ellerindeki büyük gücü kullanarak MHP’nin yükselişini önlemeye çalışmaları, hesabını veremeyecekleri ölçüde günaha ve suça battıklarını göstermektedir. Apo ile bir masada oturmuş Fatih’le Tayyip’i buluşturan aynı sevdadır. Millete küfredenlere en büyük ihaleyi veren zihniyetin, MHP’nin anketlerdeki yükselişine ve hatta ekrandaki bir alt yazıya dahi endişeyle bakmasına şaşmamalıdır. Ağızlarına sakız ettikleri milli irade masalına rağmen MHP oylarını çalanlar, yatak odalarındaki para sayma makineleriyle milletin parasını sayarken yakalanmışlardır. MHP’nin sesini kısmakta bu kadar ısrarcı olduğuna bakılırsa, Tayyip Erdoğan’ın bu korkusunun ardında daha başka kabahatler de gizlidir. Bu yüzden soruyoruz: Ey Tayyip Erdoğan, Alo Fatih hattının yanı sıra, Alo Kandil, Alo Apo gibi kaç tane hatta sahipsin? Milletin seçilmiş temsilcisi misin, yoksa bir paralel örgütün lideri misin?

Gayri milliliği tescil edilmiş AKP hükümetinin haklı olarak korktuğu MHP, Türkiye’de yaşanan devlet krizinin ve tıkanan sistemin aşılması için yegane milli güçtür. Bütün politikasını basit tüccar mantığı üzerine kuran ve devleti rant kapısına çeviren AKP hükümeti, Türkiye’deki birlik ve bütünlüğe zarar verecek açılım adımlarının yanı sıra bilhassa dış politikada geri dönüşü güç hatalar silsilesine bir yenisini eklemek üzeredir.”

-“TAYYİP ERDOĞAN HÜKÜMETİ GİDİCİDİR”-
Türkiye’nin ihtilal gibi en karışık dönemlerinde, Yunanistan’ın NATO’ya alınması gibi açıklanamaz ve kabul edilemez adımların atıldığını kaydeden Çetin, şunları ekledi:
“Bugün yolsuzluk tartışmalarının odağı olmuş bir Tayyip Erdoğan figürü karşısında Kıbrıs meselesinin birden bire karşımıza getirilmiş olması, bu nedenle son derece düşündürücüdür. Tayyip Erdoğan hükümeti gidicidir ancak gidişinin önüne Kıbrıs’ın pazarlık masasına konması çok çirkin bir alış veriştir. Kıbrıs’ta Türkiye’nin garantörlüğünü sonlandırmayı ve adanın bir bölümünde Türk egemenliğini AB’nin, Yunanistan’ın ve Rumlar’ın insafına bırakmayı amaçlayan bir anlaşmanın, güven erozyonuna uğramış AKP eliyle hayata geçirilmesine müsaade edilmemelidir. Yaralı ve çıkış için her yolu deneyebilecek AKP’nin önünde taviz koparabilmek için kuyruğa giren Kıbrıs, PKK-Barzani cephesi ve 2015’teki Ermeni hazırlıkları karşısında, seçim atmosferi nedeniyle yeni adımlar atılmaktan vazgeçilmeli ve bu devasa sorunların üstesinden gelecek milliyetçi bir hükümete Türkiye teslim edilmelidir. Önümüzdeki üç seçim sona erdiğinde, milli güçlerin temsilcisi MHP’nin Türkiye’yi yönetmesi halinde ancak beka sorununun üstesinden gelinebilecek ve Türkiye’ye rahat bir nefes aldırılabilecektir.”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more